Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Spaudos centras
Lietuvos augalų apsaugos asociacija tampa „CropLife Lietuva“
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuvos augalų apsaugos asociacija įsiliejo į tarptautinį „CropLife“ tinklą ir plečia savo veiklą. Asociacija nuo šiol prisistatys „CropLife Lietuva“ vardu.

„Per du dešimtmečius išaugome augalų apsaugos produktų asociacijos marškinius, o tapimas „CropLife Lietuva“ atveria galimybes augti ir siūlyti progresyviausius sprendimus tvariam žemės ūkiui neapsiribojant vien augalų apsaugos produktais.

Naujos veiklos sritys apims tokias inovacijas, kaip tikslioji ir skaitmeninė žemdirbystė, pažangias augalų biotechnologijas, naujų, atsparesnių veislių išvedimą, pasaulyje populiarėjančius ir nuolat tobulinamus biopesticidus“, – sako „CropLife Lietuva“ direktorė Zita Varanavičienė.

Bioversija 23 01 16

Pasak jos, organizacija tęs svarbius darbus kovojant su nelegalios produkcijos naudojimu.

Z. Varanavičienės teigimu, ES žaliojo kurso, strategijos „Nuo lauko iki stalo“ ir bioįvairovės išsaugojimo tikslai iki 2030 m. skatina reikšmingus pokyčius žemės ūkyje. Tad organizacija skirs didelį dėmesį sektoriaus tvarumui didinti ir inovacijoms, kurios gali užtikrinti tvarią žemės ūkio plėtrą.

„Šiandien augalininkystė – svarbių pokyčių epicentre. Iš vienos pusės, auga tvarumo reikalavimai iš visuomenės ir institucijų. Iš kitos – daugėja gyventojų, kuriems reikia užtikrinti maisto pakankamumą ir prieinamumą finansine prasme. Šiuos du dėmenis leidžia suderinti žemės ūkio inovacijos, kurios leistų su mažiau išgauti daugiau.

Žemės ūkyje turime remtis mokslo laimėjimais, kad augintume saugų ir prieinama maistą tausodami gamtos išteklius. Būdami „CropLife Lietuva“ galėsime dar geriau atliepti tvaraus progreso poreikius, taip pat padėti Lietuvos ūkininkams pasirinkti tinkamiausius sprendimus jų ūkiams, žengiantiems tvarumo ir efektyvumo keliu“, – įsitikinusi Z. Varanavičienė.

„CropLife“ – tarptautinė organizacija, turinti padalinius Europoje, JAV, Kanadoje, Azijoje, Afrikoje ir Vidurio rytuose, Brazilijoje. Lietuvos augalų apsaugos asociacija buvo „CropLife“ Europinės organizacijos „CropLife Europe“ nare nuo 2000-ųjų.

Parengta: pagal „CropLife Lietuva“ inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos