Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Spaudos centras
Lietuviškų pašarų gamintoja trigubina gamybos apimtis

Joniškis / Kaunas. Pašarus iš lietuviškų žaliavų ruošianti įmonė „Golden Fields factory“ planuoja trigubinti gamybos apimtis – iki 50 tūkst. tonų.

Liucernos, šiaudai, kukurūzų silosas ir kita produkcija eksportuojama į Artimųjų Rytų ir Azijos šalis.

Pernai gegužę Joniškyje pradėjusi veikti gamykla mažiau nei metus pagamino ir eksportavo daugiau nei 16 tūkst. t produkcijos. Per artimiausius penkerius metus metinės gamybos apimtys gamykloje turėtų perkopti 100 tūkst. tonų.

Bioversija 2024 04 15 m7

Joniškio gamykloje žalieji pašarai džiovinami ir presuojami (ateityje planuojama gaminti ir granules). Žaliavas tiekia ir žemės ūkio kooperatyvas „Joniškio aruodas“, kuris kartu yra įmonės dalininkas.

Gamykla ūkininkams atveria naujų galimybių: leidžia plėsti auginamų kultūrų įvairovę, gerinti sėjomainą, dirvožemio struktūrą. Tai prisideda prie ūkių konkurencingumo.

Pasak „Golden Fields factory“ direktoriaus Modesto Paliulio, augant gamybos apimtims, didės ir užsėjamų kultūrų plotai. Liucernų plotai gali išsiplėsti iki daugiau nei 2 000 ha arba maždaug 10 kartų daugiau palyginti su praėjusiais metais.

Praėjusių metų gegužę bendrovė „Golden Fields“, valdanti gamyklas Lietuvoje ir Estijoje, pasirašė tiekimo sutartį su viena didžiausių pašarų tiekėjų pasaulyje – Jungtinių Arabų Emyratų „Al Dahra Group“.

„Al Dahra Group“ veikianti daugiau kaip 20 šalių ir aptarnauja daugiau kaip 45 rinkas bei pirmauja Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose. „Al Dahra“ specializuojasi gyvūnų pašarų, pagrindinių maisto produktų auginimo, gamybos ir pardavimo bei visa apimančios tiekimo grandinės valdymo srityse.

Bendrovė „Golden Fields“ įgyvendina „Al Dahra Group“ investicinius projektus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje.

Šaltinis: „Golden Fields factory“ pranešimas
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos