Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Spaudos centras
Kultūriniuose draustiniuose siekiama uždrausti statyti ir naudoti vagonėlius

Seimas po svarstymo pritarė Saugomų teritorijų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisoms (projektas Nr. XIIIP-2835(2), kuriomis numatoma uždrausti kultūriniuose draustiniuose statyti, laikyti ar naudoti apgyvendinimui, nakvynei, maitinimui ar kitiems tikslams vagonėlius ar kitus kilnojamuosius objektus arba įrenginius, išskyrus kultūrinių draustinių nuostatuose ir valstybinių parkų nuostatuose nustatytus atvejus.

Įstatymų pakeitimais ketinama nustatyti, kad saugomose teritorijose esančių kultūros paveldo vietovių ir kompleksinių kultūros paveldo objektų paveldo apsaugos ir veiklos plėtojimo paveldosaugos reikalavimai būtų nustatomi saugomų teritorijų planavimo schemose (ribų ir tvarkymo planuose) arba valstybinių draustinių atveju – tvarkymo planuose.

„Šio įstatymo pakeitimo tikslas yra vengti dubliavimo, kai saugomose teritorijose yra kultūros paveldo objektai. Iki šiol specialieji planai buvo rengiami tiek Saugomų teritorijų direkcijos, tiek Kultūros paveldo departamento. Pagal šiuos pakeitimus, jeigu kultūros paveldo objektai bus saugomose teritorijose, bus rengiami tik Saugomų teritorijų direkcijos specialieji planai, o jeigu kultūros paveldo objektai ne saugomose teritorijose, tuomet Kultūros paveldo departamento specialieji planai“, – posėdyje kalbėjo Aplinkos apsaugos komiteto narė Virginija Vingrienė.

Bioversija 23 04 27

Pakeitimais taip pat siekiama nustatyti, kad valstybiniuose parkuose, valstybiniuose rezervatuose ir valstybiniuose draustiniuose esančių kultūros paveldo vietovių teritorijų ribos bus nustatomos vadovaujantis šio įstatymo nustatyta tvarka rengiamuose saugomų teritorijų specialiojo teritorijų planavimo dokumentuose, vadovaujantis Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu.

Už naujas pagrindinio įstatymo pataisas balsavo 95 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 10 parlamentarų. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos