Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Spaudos centras
Kovą nekilnojamojo turto sandorių mažėjo trečdaliu

Vilnius. Dėl šalyje besitęsiančio karantino nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičius kovą mažėjo trečdaliu, skelbia Registrų centras.

Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento laikinasis vadovas Paulius Rudzkis sako, kad kovo rezultatai dar neparodo realaus karantino poveikio NT rinkai, jis bus matomas artimiausiais mėnesiais.

„Šalyje įvedus karantiną netrukus visi šalies notarai uždarė savo biurus, tad oficialus NT sandorių užbaigimas ir įregistravimas sustojo. Vėliau jų darbas iš dalies buvo atnaujintas, tačiau bendras mėnesio rezultatas yra trečdaliu mažesnis, palyginti tiek su praėjusių metų kovu, tiek su šių metų vasariu“, – pranešime sakė P. Rudzkis.

Bioversija 23 09 01 m7

Kovą visoje šalyje įregistruota mažiau kaip 7 tūkst. perleistų NT objektų – trečdaliu mažiau nei 2019-ųjų kovą ir šių metų vasarį, kai buvo įregistruota po daugiau kaip 10 tūkst. NT sandorių.

Per pirmus tris šių metų mėnesius bendras įregistruotų NT pardavimų skaičius siekia 27,4 tūkst. ir beveik sutampa su praėjusių metų pirmąjį ketvirtį fiksuotais skaičiais.

„Bendri pirmojo ketvirčio rezultatai neturėtų apgauti. Nors jie ir nedaug skiriasi nuo praėjusiais metais fiksuotų pirmųjų trijų metų mėnesių skaičių, tačiau iš esmės juos palaiko aktyvūs pirmieji du šių metų mėnesiai. Notarams atnaujinus darbą NT sandorių įregistravimas turėtų pajudėti, tačiau neabejotinai didžiausią įtaką tendencijoms turės bendra situacija rinkoje: neapibrėžtumas dėl ateities, besikeičiantys NT vystytojų bei pirkėjų lūkesčiai ir, be abejo, suprastėjusi bendra ekonominė padėtis“, – sakė P. Rudzkis.

Per sausį-kovą įregistruota ir beveik 13 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 1 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Vien kovą įregistruota iki 3,2 tūkst. sklypų sandorių – 35 proc. mažiau nei 2019 metų kovą ir šių metų vasarį.

Per tris pirmus mėnesius šalyje įregistruota beveik 2,5 tūkst. parduotų individualių gyvenamųjų namų – 6 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu (2,3 tūkst.). Vien kovą įregistruota mažiau nei 700 gyvenamųjų namų sandorių, arba ketvirtadaliu mažiau nei pernai kovą ir šių metų vasarį.

Pirmąjį ketvirtį visoje šalyje įregistruota daugiau kaip 8 tūkst. butų pardavimų – beveik tiek pat kaip ir praėjusių metų sausio- kovo mėnesiais. Vien kovą įregistruota kiek daugiau nei 2,1 tūkst. butų savininkų pasikeitimų – 28 proc. mažiau nei pernai kovą ir 33 proc. mažiau nei šiemet vasarį.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos