Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Ketvirtadalis pirmojo etapo dalyvių jau pasirinko naują elektros tiekėją

Vilnius. Daugiausiai elektros energijos suvartojantys Lietuvos gyventojai vis aktyviau renkasi elektros tiekėją turimam nekilnojamajam turtui. Lapkričio 5 d. duomenimis, daugiau nei 23 tūkst. (iš beveik 100 tūkst. patenkančių į pirmąjį etapą) turto objektų buvo pasirinkę nepriklausomą elektros tiekėją.

Neabejojama, kad iki gruodžio 10 d. didžioji dauguma tų, kuriems šiemet reikia pasirinkti elektros tiekėją, nuspręs, kas jų nuosavybei (namams, butams, sodyboms ir kt.) nuo sausio tieks elektrą.

Iki gruodžio 10 d. lieka vis mažiau laiko - tik penkios savaitės - ir beveik ketvirtadaliui, iš 100 tūkst. turto vienetų, jau pasirinktas elektros tiekėjas. Iki lapkričio 5 d. ūgtelėjo pirmojo etapo vartotojų turimų turto vienetų skaičius, kurie renkasi nepriklausomą elektros tiekėją savo namams, sodybai ar kitam turtui, tačiau kiek mažiau nei ankstesnėmis savaitėmis. Pasirinkusiųjų 1 etapo turto vienetų skaičius perkopė 23 tūkst. Tačiau laikas eina vartotojų nenaudai, todėl būtina pasirinkti nelaukiant paskutinės minutės.   

Bioversija 2024 07 09 m7

Iki gruodžio 10 d. nepriklausomą elektros energijos tiekėją turi pasirinkti tie, kurie per mėnesį suvartoja apie 420 kWh arba moka už elektrą virš 60 eurų pagal standartinį tarifą. 

Iš viso, kartu su kitų etapų dalyviais, pasirinkusiųjų elektros tiekėją turto vienetų priskaičiuojama beveik 60 tūkst., kai spalio 29 d. jų buvo kiek daugiau nei 52 tūkst. 

Iki gruodžio 10 d. nepasirinkus tiekėjo, nuo sausio 1 d. nutrūks visuomeninio tiekimo paslauga,  todėl vartotojo turimam objektui elektra bus tiekiama teikiant garantinio tiekimo paslaugą. 

Garantinis tiekimo elektros kainos (kaip produkto) dedamoji ne tik brangesnė ketvirtadaliu, bet ir kiekvieną mėnesį keisis, nes nustatoma pagal praėjusio mėnesio elektros biržos „Nordpool“ kainą. Tad garantinio tiekimo vartotojas kas mėnesį mokės vis kitokią elektros kainą, o pati garantinio tiekimo paslauga teikiama ribotą – iki 6 mėnesių trunkantį – laiką. Todėl vartotojui naudingiau  pasirinkti nepriklausomą, rinkos sąlygomis paslaugas teikiantį elektros tiekėją. 

Natūralu, kad vartotojams gali kilti labai konkrečių, techninių ar paties tiekėjo pasirinkimo proceso klausimų, ne tik dėl pasirinkimo, etapo trukmės, kainos, bet ir pvz. sutarties su tiekėju sudarymo procedūrų. Visiems tokiems ir panašiems klausimams skirta svetainė – www.pasirinkitetiekeja.lt. Čia kiekvienas ras ne tik išsamiai aprašytą pokytį, jo eigą, etapus, bet ir pačius tiekėjus. 

Besirenkantieji elektros tiekėją raginami aktyviai domėtis, išsamiai susipažinti ir palyginti skirtingų tiekėjų pasiūlymus, o galiausiai pasirinkti, bet nelaukiant paskutinės minutės - gruodžio 10 d. Beje, elektros vartotojai, priklausomai nuo esamos sutarties su tiekėju sąlygų, tiekėją galės keisti bet kada. 

Pagal ESO pranešimą

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos