Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Spaudos centras
Ketina sukurti naują tvaraus ekologiško maisto gamybos modelį

Vilnius. Ekologiškų produktų gamintoja „Auga group“ iki 2025 metų ketina pagerinti esamo verslo efektyvumą, sukurti naują tvaraus ekologiško maisto gamybos modelį ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. 

Bendrovės pristatytoje penkerių metų strategijoje numatyta iki 2025 metų šiltnamio dujų emisijas sumažinti bemaž 50 proc. matuojant per augalininkystės ir pienininkystės produkcijos vienetą, o iki 2030-ųjų tapti šiltnamio dujų visai neišskiriančia ekologiško maisto rinkos dalyve, teigiama „Auga group“ pranešime.

„Strategijoje keliame ambicingą tikslą – ne tik siekti didesnio veiklos efektyvumo, bet ir sukurti naują tvarumo standartą sąlyginai tradiciniame versle“, – pranešime teigė „Auga group“ valdybos pirmininkas Dalius Misiūnas. 

Bioversija 2024 04 15 m7

Bendrovė taip pat sieks pagerinti esamų verslo segmentų (augalininkystės, pienininkystės, grybų auginimo ir galutiniam vartojimui skirtų produktų gamybos) efektyvumą, siekiant sulyginti ekologinio ūkininkavimo derlingumą ir kaštų struktūrą su tradicinio ūkininkavimo lygiu. 

Svarbiausias vaidmuo naujajame veiklos modelyje tenka biodujų infrastruktūrai, specializuotų pašarų technologijai bei regeneracinei sėjomainai.

Biodujų panaudojimas leis atlikti žemės ūkio darbus be iškastinio kuro, panaudojant mėšlą ne tik kaip trąšą, bet ir kaip biodegalų gamybos šaltinį, tuo metu specializuotų pašarų technologija suteiks galimybę sumažinti galvijų metano emisijas.

Sėjomaina, kurią taikant grūdinės kultūros bus pakeistos daugiametėmis ankštinėmis žolėmis, galinčiomis kaupti anglį ir fiksuoti dirvožemyje azotą, reikšmingai sumažins bendrą išmetamų emisijų kiekį ir taps neatsiejama ciklo dalimi gaminant pašarus gyvulininkystės sektoriui.

2019 metų gruodžio pabaigoje 55,04 proc. „Auga group“ akcijų valdė K. Juščiaus kontroliuojama „Baltic Champs Group“, 8,71 proc. – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), 8,39 proc. – bendrovė „ME Investicija“, 7 proc. – Žilvinas Marcinkevičius.

„Auga group“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos