Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Spaudos centras
Kauno grūdų bendrovė sumokėjo beveik 1 mln. Eur baudą

Vilnius. Bauda bendrovei „Kauno grūdai“ už jau bankrutavusio Vievio paukštyno įsigijimą be Konkurencijos tarybos leidimo skirta teisingai, galutinai nutarė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) sausio 16 dieną atmetė „Kauno grūdų“ skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2018-ųjų birželį priimtą  sprendimą, pranešė Konkurencijos taryba.

Teismai patvirtino tarybos išvadą, jog „Kauno grūdai“, įsigiję apie 51 proc. Vievio paukštyno akcijų ir įmonės kontrolę, nepranešė Konkurencijos tarybai bei negavo jos leidimo.

Bioversija 22 08 31

Anot teismo, Konkurencijos taryba, skirdama 947,7 tūkst. eurų baudą, tinkamai įvertino pažeidimo pavojingumą, nustatė sunkinančią aplinkybę, kad Kauno bendrovė slėpė padarytą pažeidimą, siekdama išvengti priežiūros. 

LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

AB „Kauno grūdai" komentaras

LVAT sprendimas patvirtino, kad taikomi skirtingi standartai Konkurencijos tarybai ir verslo subjektams. Akivaizdu, kad Konkurencijos tarybos padarytos klaidos liko neištaisytos.

Iš teismo sprendimo aišku, kad teismas formaliai pažiūrėjo į koncentracijų priežiūrą -  tai tikriausiai ir buvo priežastis, kodėl teismai neatsižvelgė į realius faktus dėl AB „Kauno Grūdai“ nekaltumo. Lietuvoje veikiančios įmonės turės pratintis prie naujo požiūrio į koncentracijų priežiūrą, o Konkurencijos taryba surinks daugiau įmokų už tariamus pažeidimus.

AB „Kauno grūdai“ baudą, skirtą Konkurencijos tarybos nutarimu, sumokėjo.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija