Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Spaudos centras
Kanados tarnyba užbaigė Lietuvos mėsos produktų auditą

Vilnius. Kanados maisto inspekcijos agentūra užbaigė prieš dvejus metus pradėtą auditą dėl mėsos ir jos produktų eksporto, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). 

Anot jos, Kanados tarnyba pripažino, kad Lietuvoje kontrolė atitinka Kanados keliamus reikalavimus. Kitas žingsnis derybose su Kanada – mėsos įmonių sąrašo eksportui patvirtinimas.

„Tai itin svarbu Lietuvos mėsos gamintojams, siekiantiems gauti leidimus savo produkcijos eksportui į Kanados rinką. Sulaukus oficialių audito išvadų, VMVT galės inicijuoti tolimesnes procedūras, kad Lietuvos įmonės būtų įtrauktos į įmonių, galinčių eksportuoti savo produkciją, sąrašus“, – teigiama pranešime. 

Bioversija 23 09 01 m7

Lietuvoje ekspertai vertino mėsos kontrolę, taip pat buvo audituotos šalies paukščių, galvijų ir kiaulių skerdyklos bei dvi mėsos perdirbimo įmonės. Norą eksportuoti savo produkciją į Kanadą 2019 metais buvo pareiškę septyni Lietuvos mėsos gamintojai. 

2019 metų vasarį Lietuvoje pradėjus auditą, Kanados ekspertai tuo pačiu metu vertino kelių Europos Sąjungos (ES) šalių valstybinės mėsos kontrolės sistemas.

Audito ataskaitoje nurodoma, kad Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Čekijoje taikomos kontrolės priemonės visiškai atitinka Kanados reikalavimus. Nors dalyje audituotų šalių nustatyti neatitikimai šiuo metu dar neleidžia Kanados tarnybai patvirtinti bendrai visos ES ir leisti eksportuoti mėsą ir jos produktus, tačiau šalims, visiškai atitikusioms reikalavimus, bus galimybė sudaryti dvišalius susitarimus.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos