Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
Kaip pritraukti naujų ES investicijų į Šiaulių apskritį?

Nors Šiaulių apskritis yra ketvirta didžiausia Lietuvoje pagal gyventojų skaičių ir sukuriamą pridėtinę vertę, tai vienas prasčiausiai tiesiogines užsienio investicijas pritraukiančių Lietuvos regionų. Tai lemia ir kitas problemas apskrityje: aukštą nedarbą, žemą vidutinį atlyginimą, didėjančią emigraciją. Investicijų planas Europai - viena iš galimybių jas spręsti. Kaip Šiaulių apskrities įmonės ir įstaigos gali pasinaudoti planu, galėsite sužinoti jau vasario 27 d. Šiaulių miesto savivaldybėje vyksiančiame renginyje „Investicijų plano Europai teikiamos galimybės Lietuvos regionams".

Nuo 2015 m. birželio 25 d. Europos Komisija kartu su Europos investicijų banku vykdo naują investicijų skatinimo iniciatyvą - Europos strateginių investicijų fondą (ESIF). Šis fondas - tai Investicijų plano Europai, dar vadinamo Junckerio planu, sudedamoji dalis. Planuojama, jog iki 2020 m. fondas sutelks ne mažiau kaip 500 mlrd. eurų naujų investicijų ir sukurs bent 700 000 darbo vietų. Fondo pritrauktos investicijos jau siekia pusę šios sumos, o finansavimas taip pat buvo patvirtintas ir Lietuvos įmonėms.

Viešųjų investicijų plėtros agentūros parengta studija apie ESIF įgyvendinimo Lietuvoje galimybes parodė, kad šis fondas yra patraukli finansavimo priemonė, padedanti investicijas pritraukti geresnėmis sąlygomis nei iš kitų finansavimo šaltinių. Anot studijos, Lietuvoje fondo finansavimo prioritetus atitinkančiuose sektoriuose nustatytas beveik 8 mlrd. eurų finansavimo trūkumas, kuriam padengti gali būti panaudotos būtent ESIF lėšos.

Bioversija 22 02 02

„Europos Komisijai svarbi visų šalių ekonominė gerovė. Jai užtikrinti gyvybiškai būtinos investicijos. Lietuvai jau įprasti ES struktūriniai fondai, tačiau jų lėšų pakanka ne visuomet. Todėl būtina žinoti ir kitus ES investicijų šaltinius. Vienas iš jų - Europos strateginių investicijų fondas - dar gana nauja priemonė, tačiau jau sugebėjusi pritraukti per 250 mlrd. eurų naujų investicijų visoje Europoje.

Planuojama, jog be jau skirtų 324 mln. eurų ESIF Lietuvoje pritrauks dar beveik 1 mlrd. eurų investicijų, kuriomis pasinaudoti galės ne tik didieji gigantai, bet ir apie 5000 mažų ir vidutinių įmonių. Tad Lietuvoje turime daug potencialo pasinaudoti fondo teikiamomis galimybėmis. Jas pristatysime renginyje Šiauliuose", - sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ekonomikos valdysenos pareigūnas ir vienas iš renginio pranešėjų Marius Vaščega.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos