Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Spaudos centras
Jungtinių Emyratų pašarų tiekėjai įsitvirtina Baltijos regione
Stambiųjų pašarų gamykla Joniškyje

Ryga. Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) pašarų tiekėja „Al Dahra Group“ pasirašė išimtinę tiekimo sutartį su Joniškio bendrove „Golden Fields“, gaminančia aukščiausios kokybės pašarus.

Abu Dabyje įsikūrusi „Al Dahra Group“ – viena didžiausių pašarų tiekėjų pasaulyje. Kaip teigiama pranešime spaudai, išimtinė tiekimo sutartis su bendrove „Golden Fields“, gaminančia aukščiausios kokybės pašarus iš Baltijos regione auginamų žaliavų, prisidės prie pašarų produkcijos gamyklų plėtros ir Baltijos šalių ūkininkams atvers naujų eksporto į Vidurio Rytų valstybes bei kitas šalis galimybių.

Rygoje vykusiame renginyje dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Suomijos ir Estijos valdžios institucijų atstovai, ūkininkai, verslininkai.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pagal sutartį bendrovė iš Baltijos regiono ūkių galės pirkti kukurūzų ar žolės silosą, liucerną, daugiamečių žolių mišinius. Ši produkcija bus perdirbama vietoje ir eksportuojama, kad patenkintų Šiaurės Europos, Azijos, Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų klientų poreikius.

„Al Dahra Group“ įsipareigojo remti pašarų perdirbimo įrenginių statybą Baltijos šalyse ir Suomijoje, dalytis patirtimi ir žiniomis.

„Baltijos šalių ūkininkai galės panaudoti daugiau žemių, kurios nebuvo tinkamos auginti javams ir grūdams. Mūsų partnerystė leis ūkininkams lengviau rekultivuoti žemę, įvairinti sėjomainą, gerinti dirvožemio struktūrą ir vystyti tvarią žemdirbystę“, – teigė „Al Dahra Group“ generalinis direktorius Arnoudʼas van den Bergʼas (Arnudas van den Bergas).

Planuose – naujos gamyklos

Bendrovė „Golden Fields“ jau yra investavusi 10 mln. Eur į stambiųjų pašarų gamyklą Joniškyje, taip pat 7 mln. Eur į analogišką gamyklą Estijoje. Kompanija Lietuvoje bendradarbiauja su kooperatyvu „Joniškio aruodas“, o Estijoje su kooperatyvu „Kevili“.

Šiose gamyklose per metus galima pagaminti ir supresuoti iki 150 tūkst. t komerciniam realizavimui skirtos produkcijos.

„Bendradarbiaujame su patyrusiais ūkininkais ir gaminame aukštos kokybės pašarus iš Estijos ir Lietuvos laukų. Suomijoje, Vakarų Estijoje ir Latvijoje taip pat ketiname statyti panašias gamybos linijas, kurių bendros metinės apimtys sieks 250 tūkst. tonų“, – sakė „Golden Fields“ generalinis direktorius Mahmoudʼas Ahmedʼas (Mahmudas Ahmedas).

Bendrovė per ateinančius penkerius metus planuoja pasiekti daugiau kaip 400 tūkst. t gamybos pajėgumus.

Estijoje ji stato augalinių baltymų gamyklą, kurioje per metus bus pagaminama daugiau kaip 100 tūkst. t pašarinių granulių. Vertinama galimybė statyti antrą tokią gamyklą Lietuvoje.

„Al Dahra Group“ – žemės ūkio įmonių grupė veikia daugiau kaip 20 šalių, aptarnauja daugiau kaip 45 rinkas. pirmauja Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose. Ji specializuojasi gyvūnų pašarų, pagrindinių maisto produktų auginimo, gamybos ir pardavimo bei visa apimančios tiekimo grandinės valdymo srityse. Jos investicinius projektus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje įgyvendina bendrovė „Golden Fields“.

„Golden Fields“ yra žemės ūkio bendrovė, kurios specializacija – aukščiausios kokybės pašarų gyvūnams gamyba. 

Parengta: pagal bendrovės „Golden Fields“ inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos