Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Italijos įmonė įsigijo „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ akcijų

Vilnius. Italijos šalutinių gyvūninių produktų surinkimo grupė SAPI įsigijo 15 proc. bankroto išvengusios gyvūnų gaišenų utilizavimo bendrovės „Rietavo veterinarinė sanitarija“ akcijų ir tapo bendrovės strateginiu investuotoju – akcijas perdavė įmonę kontroliuojanti „Imlitex Holdings“. 

Tai pirmoji didesnė Italijos koncerno investicija Rytų Europoje, pranešė „Imlitex Holdings“.

Italijos koncernas įsigijo po 15 proc. „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ ir Latvijos žuvies atliekų perdirbimo bendrovę „Reneta“ valdančios „Cross financing company“ akcijų (jos pagrindinė akcininkė yra „RV Strategy“), o šią lygiomis dalimis valdo fizinis asmuo ir „Imlitex holdings“, rašo portalas „Verslo žinios“. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Teigiama, kad Telšių apskrityje įsikūrusi bendrovė ir Latvijos įmonė taps tarptautinio koncerno dalimi.   

„Ši partnerystė svarbi ne tik veiklos augimo prasme, bet ir ateities perspektyvoje tvarumo srityje, nes partneris turi stiprų know-how užtikrinant tvarų šalutinių gyvūninių produktų ir atliekų surinkimą ir perdirbimą“ – pranešime teigė Rietavo veterinarinės sanitarijos vadovas Rimantas Smolskis.

Bankroto byla verslininko Vidmanto Kučinsko grupės „Arvi ir Ko“ anksčiau valdytai bendrovei „Rietavo veterinarinės sanitarija“ iškelta 2020 metų pabaigoje, 2021 metais dalis kreditorių bandė įmonę restruktūrizuoti, tačiau teismas šio prašymo netenkino ir ji buvo pripažinta likviduojama, tačiau pernai spalį Klaipėdos apygardos teismas bankroto bylą nutraukė ir leido jai tęsti veiklą taikiai susitarus su kreditoriais dėl skolų grąžinimo.

Konkurencijos taryba šių metų kovą leido R. Smolskio įmonei „Duetra“ ir didmeninės prekybos cheminiais, pašariniais produktais, maisto priedais ir kitos veiklos grupės valdytojai „Imlitex Holdings“ kontroliuoti „Rietavo veterinarinė sanitariją“.

SAPI daugiau nei 50 metų viena šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo rinkos lyderių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, ji turi 34 gamyklas Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Okeanijoje, rašoma pranešime.  

SAPI per metus perdirba daugiau kaip 2 mln. tonų produktų, joje dirba apie 2,4 tūkst. darbuotojų, nurodo grupė.

„Rietavo veterinarinė sanitarija“ vienintelė Lietuvoje tvarko visas gyvūnines atliekas – gaišenas, skerdyklų atliekas, iš kurių gamina taukus.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos