Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Spaudos centras
Individualios garantijos: įgyvendinta žemės ūkio projektų už beveik 2 mlrd. eurų
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) individualių garantijų pagalba įgyvendino projektų už beveik 2 mlrd. eurų, suteikė daugiau kaip 40 mln. Eur kompensacijų ir beveik 227 mln. Eur lengvatinių paskolų.

Projektai už 1,76 mlrd. eurų

Per visą veiklos laikotarpį ŽŪPGF suteikė 6,9 tūkst. individualių garantijų už 1,07 mlrd. eurų. Tai ūkio subjektams, kurių veikla susijusi su žemės ūkiu, maisto ūkiu, miškų ūkiu, kaimo plėtra ir žuvininkyste, padėjo įgyvendinti projektų už 1,76 mlrd. eurų.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Jau tapo įprasta, kad veiklos vykdymui skolinamasi lėšų, tačiau mūsų klientų – dažnu atveju smulkių ar vidutinių ūkininkų, kaimo verslininkų – galimybes pasiskolinti geromis sąlygomis ribotos, nes neturi pakankamai įkeičiamo turto. Mūsų teikiamos garantijos savo idėjas įgyvendinti padėjo beveik 7 tūkst. ūkio subjektų – ar tai buvo tik smulkių ūkio padargų įsigijimas, ar verslo plėtra naujame regione“, – sako ŽŪPGF laikinai direktorės pareigas einanti Romalda Globienė.

Daugiau kaip 40 mln. eurų kompensacijų

Per visus veiklos metus ŽŪPGF kompensavo 19,6 mln. Eur ūkio subjektų finansų įstaigoms sumokėtų palūkanų. Tokias kompensacijas gavo 3,9 tūkst. ūkio subjektų.

„Palūkanų kompensavimas ūkio subjektams palengvina finansinę naštą ir smarkiai sumažina skolinimosi kaštus – tai matėme ir COVID-19 pandemijos laikotarpiu, kuomet su sunkumais susidūrusiems ūkiams reikėjo apyvartinių lėšų, ir šiandien, kuomet stebime augančių palūkanų normų tendenciją“, – sako R. Globienė.

Taip pat ŽŪPGF teikia valstybės pagalbą kompensuodamas dalį garantinės įmokos, mokamos už individualios garantijos suteikimą, ūkio subjektams – iš viso kompensavo 20,8 mln. Eur sumokėtų įmokų.

ŽŪPGF teikia ir lengvatines paskolas, kurių per 25 metus suteikta 2,4 tūkst. už beveik 227 mln. eurų.

Parengta: pagal ŽŪPGF inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos