Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Įmonės galės vežti paukštieną, pieno produktus į Juodkalniją ir Prancūzijos Polineziją

Vilnius. Lietuvos įmonės galės eksportuoti paukštieną, pieno ir kitus lietuviškus produktus į Juodkalniją bei Prancūzijos Polineziją. Maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė suderinusi tam reikiamus leidimus. 

„Nauji sertifikatai leis mūsų įmonėms į Juodkalniją ir Prancūzijos Polineziją dar daugiau eksportuoti paukštienos, pieno ir kitų lietuviškų produktų“, – teigiama pranešime. 

Anot tarnybos, šiuo metu taip pat tęsiamos derybos su Australija dėl žuvininkystės produktų eksporto.

Bioversija 2024 07 09 m7

Tarnyba sausį sulaukė oficialių žinių apie Lietuvoje vykusio audito dėl šių produktų eksporto. Pasak tarnybos vadovo Dariaus Remeikos, pirminės Australijos ekspertų išvados Lietuvai yra palankios – pripažinta, kad atsekamumo sistemos nuo žaliavos kilmės šalies iki galutinio produkto yra tinkamos.

Australijos žemės ūkio ir vandens išteklių departamentas auditą trijose Baltijos šalyse atliko 2019 metų gegužę – vertino maisto kontrolę, žuvininkystės produktus gaminančias įmones, kurios į Australiją planuoja eksportuoti Lietuvoje perdirbtus lašišinių žuvų produktus. 

Pernai į Prancūzijos Polineziją iš Lietuvos buvo eksportuota daugiau nei 72 tonos paukštienos ir 7,5 tonos mėsos gaminių su paukštiena, į Australiją – per 4 tūkst. tonų pieno produktų, taip pat 11 tonų žuvies bei žuvininkystės produktų, 37 tonos įvairių kulinarinių gaminių, o į Juodkalniją išvežta 37 tonos žuvies ir žuvininkystės produktų.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos