Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
„Fonterra“ traukiasi iš „Rokiškio sūrio“
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Rokiškio r. Iš pieno perdirbimo įmonės „Rokiškio sūris“ traukiasi strateginė investuotoja, didžiausia pasaulyje pieno eksportuotoja – Naujosios Zelandijos kompanija „Fonterra“, turėjusi 10 proc. akcijų.

Bendrovė akcijas už 7,9 mln. Eur parduos „Rokiškio sūriui“ (2,2 Eur už akciją), per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Rokiškio sūris“. Šis jas planuoja supirkti gegužę per „Nasdaq“ vertybinių popierių biržos oficialaus siūlymo rinką.

„Strateginis investuotojas „Fonterra“ nusprendė su savo mažumos dalimi pasitraukti iš „Rokiškio sūrio“ kapitalo, vykdydamas ilgalaikę strateginę investicijų peržiūrą“, – teigiama pranešime. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Taip pat skelbiama, kad pieno perdirbimo ir produktų prekybos srityje bus bendradarbiaujama toliau abiem šalims priimtinomis ir naudingomis sąlygomis. 

2019 m. skelbta, kad „Fonterra“ atsisako dalies partnerysčių, tačiau su „Rokiškio sūriu“ planuoja plėtrą. „Verslo žinios“ tuomet skelbė, kad, plėtrai ne visai pasiteisinus, „Fonterra“ peržiūri susitarimus su partneriais ir atsisako dalies valdomo turto.

„Rokiškio sūris“, į kurį „Fonterra“ investavo daugiau nei 7 mln. Eur, teigė, kad dialogas vyksta dėl naujų projektų, kurių iki tol šalyje nebuvo.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos