Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Spaudos centras
„Dotnuva Baltic“ technikos nuomos verslą plėtos atskiroje įmonėje

Dotnuva (Kėdainių r.). Žemės ūkio verslo bendrovė „Dotnuva Baltic“ technikos nuomos paslaugas kelia į atskirą įmonę – „Dotnuva Rent“. Techniką nuomoti planuojama visose Baltijos šalyse.

„Dotnuva Baltic“ toliau parduos žemės ūkio techniką ir atsargines dalis, teiks serviso paslaugas, projektuos ir įrenginės grūdų apdorojimo ir fermų įrangos objektus. „Dotnuva Rent“ tik nuomos žemės ūkio techniką ir teiks kitas ūkiams reikalingas paslaugas. 

„Vakarų Europoje jau prieš daugiau nei 30 metų susiformavo nuomos ir paslaugų sektorius. Pastaraisiais metais ir Lietuvos rinkoje akivaizdžiai padidėjo žemės ūkio technikos nuomos paslaugos paklausa. Ji auga visose Baltijos šalyse, tad matome galimybę stiprinti ir plėtoti šią sritį“, – sako technikos nuomos įmonei vadovaujantis Dangis Valaitis, kartu einantis ir „Dotnuva Baltic“ vykdančiojo direktoriaus pareigas.

Bioversija m7 2024 02 22

Pasak jo, jau kelerius metus rinkoje auganti nuomos paklausa rodo, kad ūkininkams nuomą vis labiau vertina kaip viena iš būdų veiklos efektyvumui gerinti.

„Stebėdami vis didesnį klientų susidomėjimą technikos nuoma ir paslaugomis, taip pat atsižvelgdami į šias tendencijas nusprendėme investuoti į technikos nuomos ir paslaugų vystymą. Nuoma patraukli dėl geresnio rizikų valdymo, nes ji ūkiui reiškia fiksuotus kaštus.

Be to, techniką nuomotis patogu, nes profilaktika, gedimų šalinimu ir garantiniu aptarnavimu rūpinasi techniką nuomojanti bendrovė. Lietuvos ūkiai perima technikos nuomos praktiką iš Vakarų, todėl tikėtina, kad dar didesnė Lietuvos rinkos dalis 5–10 metų perspektyvoje nuolat naudosis šia paslauga“, – sakė UAB „Dotnuva Rent“ direktorius.

D. Valaičio teigimu, bus nuomojama tik nauja technika, kuriai suteikiama gamyklinė garantija: įvairaus galingumo naujus traktorius, kombainus, teleskopinius krautuvus. Vis dėlto pririekus išsinuomoti pasiūlys ir kitokią techniką.

„Ūkiams diversifikuojant veiklas ir kooperuojantis tarpusavyje, atsiranda poreikis sezonui išsinuomoti specializuotą techniką:  srutų laistymo, šiaudų smulkinimo mašinas ir pan.  Pastaraisiais metais išaugo ne tik technikos nuomos, bet ir paslaugų poreikis. Ūkiams susiduriant su darbuotojų trūkumu, vis dažniau pageidaujama išsinuomoti techniką su darbus atliekančiu operatoriumi“, – sako D. Valaitis.

Įmonės skaičiavimai rodo, kad per tris šių metų ketvirčius išnuomota 20 proc. daugiau technikos nei per tą patį laikotarpį pernai ir net du kartus daugiau nei prieš 5 metus.

Planuojama, kad „Dotnuva Rent“ nuomojamos technikos parką 2023 m. sudarys 70 vnt. naujos technikos, o bendra jos vertė sieks 12 mln. eurų.

Parengta: pagal UAB „Dotnuva Baltic“ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos