Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
„Dotnuva Baltic“ įsigijo startuolio „GeoFace“ akcijų: siūlys rinkai išmaniosios žemdirbystės sistemą

„Linas Agro Group“ įmonių grupei priklausanti „Dotnuva Baltic“ stiprina pozicijas išmaniosios žemdirbystės rinkoje – kompanija įsigijo 87,5 proc. startuolio „GeoFace“ akcijų.

Likusią akcijų dalį  – 12,5 proc. – planuojama įsigyti rugpjūčio mėnesį. „Dotnuva Baltic“ investicija ir „GeoFace“ specialistų technologinės žinios leis abiejų kompanijų specialistams kartu vystyti tokio paties pavadinimo išmaniosios žemdirbystės sistemą. Ją pasiūlyti rinkai planuojama kitų metų pavasarį.

Naujų partnerysčių ir modernių technologinių sprendimų poreikį žemės ūkio sektoriuje diktuoja aukšti aplinkosaugos reikalavimai, klimato kaita ir produkcijos kainų svyravimai. Siekiant padėti ūkininkams dirbti efektyviau ir taip išspręsti minėtus iššūkius, kompanijos kuria naują tiksliosios žemdirbystės sistemą. Ją naudosiantys ūkininkai stebėti situaciją laukuose, planuoti reikalingus darbus ir prognozuoti derlių galės nuotoliniu būdu, neišeidami iš namų.

Bioversija 22 02 02

„Dirbdami su Baltijos šalių ūkininkais, matome, kad jie savo veikloje vis dažniau ima taikyti pažangius tiksliosios žemdirbystės metodus. Tokios žemdirbystės tikslas – gauti kuo geresnius rezultatus, tausojant degalus ir energiją, naudojant mažiau trąšų ir pesticidų. Mūsų tikslas – padėti regiono ūkininkams siekti būtent tokio efektyvumo. Matome erdvės tam pasitelkti informacinių technologijų sprendimus, palengvinsiančius jiems atitenkančius iššūkius ir padėsiančius auginti derlių. Atliepdami šį klientų poreikį, sustiprinsime ir įmonės pozicijas išmaniosios žemdirbystės srityje“, – sako Jonas Bakšys, „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius.

Kompanijos vadovas pastebi, kad ūkiams savo veikloje svarbu maksimaliai išnaudoti turimos modernios technikos galimybes – būtent tai padaryti ir padės naujoji „GeoFace“ sistema. Ji vystoma pagal regiono ūkininkų poreikius – kitaip tariant, atsižvelgiant į vietos sąlygas bei iššūkius. Įdiegti sprendimai leis sistemos naudotojams ją maksimaliai pritaikyti individualiems kiekvieno ūkio poreikiams.

Naujoji sistema leis žemės ūkio bendrovėms, agronomams, ūkininkams bei juos konsultuojančioms įmonėms sekti situaciją laukuose iš palydovo: stebėti pasėlių augimą, aptikti blogas lauko vietas, sudaryti tręšimo ir purškimo planus, automatiškai parenkant efektyviausius produktus bei tuo pačiu skaičiuojant ūkio išlaidas kiekvienam laukui.

Sistema turės ir kitų ūkininkui bei agronomui naudingų funkcijų, tokių kaip melioracijos žemėlapių peržiūra, augalų apsaugos produktų, kenkėjų, ligų ir piktžolių katalogai, derliaus prognozavimas, dirvožemio sluoksnių peržiūra. Šios ir kitos funkcijos tiek ūkininkams, tiek ir agronomams palengvins kasdienių darbų planavimą, vykdymą bei išlaidų apskaitą.

Tikimasi, kad „GeoFace“ sistema rinką pasieks 2021 metų pavasarį. Ją vartotojams pradžioje siūlys dvi „Linas Agro“ grupės įmonės – „Dotnuva Baltic“ ir „Linas Agro“, teikiančios paslaugas ir prekes žemdirbiams.

„Dotnuva Baltic“ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos