Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Spaudos centras
Dirbtinai sumažinta žemės vertė naudos neatnešė

Kaunas. Vienos sutuoktinių poros planas pardavus žemę nuslėpti dalį mokesčių baigėsi nesėkme. Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Kauno AVMI) specialistai nustatė, kad žemės sklypo kaina buvo dirbtinai sumažinta siekiant mokestinės naudos. Abu sutuoktiniai į valstybės biudžetą papildomai jau sumokėjo per 20,5 tūkst. eurų.

„Nekilnojamojo turto pardavimo pajamos yra apmokestinamos tuo atveju, kai gyventojai jį parduoda savo nuosavybėje neišlaikę 10 metų. Skirtumui tarp pardavimo ir įsigijimo kainos taikomas 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) tarifas“, - primena Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad situacijos, kai turtas parduodamas už įtartinai mažą kainą, nepraslysta pro mokesčių specialistų akis.

Sutuoktinių pora, siekdama sumažinti už nekilnojamojo turto pardavimą gautas pajamas ir mokėtiną GPM sumą, nurodė realios rinkos vertės neatitinkančią žemės sklypo vertę. Nustatyti gyventojų sąmoningą mokesčių vengimą padėjo kitas sandoris, susijęs su ta pačia žeme. „Atliekant patikrinimą atkreiptas dėmesys, kad vos po poros mėnesių sklypas buvo parduotas jau 65 tūkst. eurų brangiau“, - atliktą patikrinimą komentavo J. Stankienė.

Bioversija 22 08 31

Sutuoktiniai ne tik dirbtinai sumažino parduodamo žemės sklypo vertę, bet ir deklaruodami pajamas nurodė neteisingus duomenis – esą už sklypo pardavimą gavo tik po 20 tūkst. eurų pajamų. Po patikrinimo nekilnojamojo turto perleidimas apskaitytas realia rinkos verte, o abu gyventojai patikslino pajamų deklaracijas. Papildomai į biudžetą jie sumokėjo kiek daugiau nei 20,5 tūkst. eurų.

VMI inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos