Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
„Bioversio“ prisijungė prie Tarptautinės biokontrolės produktų gamintojų organizacijos
Stanislav‘as Balion‘as, „Bioversio“ vadovas ir vienas iš įkūrėjų

Vilnius. Biotechnologijų įmonė „Bioversio“ tapo Tarptautinės biokontrolės produktų gamintojų asociacijos (IBMA) nare. Šis žingsnis leis aktyviau dalyvauti Europos žemės ūkio biokontrolės produktų vystymo procesuose.

Pasak vieno iš „Bioversio“ įkūrėjų, įmonės direktoriaus ir bioinžinieriaus Stanislav‘o Balion‘o, narystė asociacijoje sudarys sąlygas dalyvauti europiniuose biokontrolės produktų prekybos reguliavimo ir registracijos politikos kūrimo procese. Įmonė šiuo metu vysto ir ketina pristatyti naujus biokontrolės produktus Europos žemės ūkio rinkoms, kurie padės žemdirbiams ūkininkauti dar tvariau, bet ne mažiau efektyviai.

„Savo nariams sukūrėme platformą, leidžiančią dalintis savo mintimis ir idėjomis. Būtent tai padeda skleisti vieningą poziciją apie tvarų žemės ūkį tiek institucijoms ir politikams, tiek žiniasklaidai ir visuomenei“, – rašo IBMA.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vienas iš pagrindinių asociacijos siekių, kad biologiniai produktai taptų pirmuoju žemdirbių pasirinkimu siekiant įveikti kenkėjus ir suvaldyti ligas. Toks siekis atitinka ir Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio politikos tikslus.

„Pagal ES strategiją „Nuo ūkio iki stalo“, iki 2030 m. pesticidų naudojimas turi sumažėti 50 proc. Nors toks siekis yra puikus, tačiau jei ūkininkai tiesiog sumažintų pesticidų kiekį – tai reikštų mažesnį derlių, o kartu ir pajamas. Šių tikslų galima pasiekit naudojant efektyvius biologinius produktus, bet turi keistis tokių priemonių patekimo į rinką bei reguliavimo mechanizmas, nes dabar svarbiausia yra greitis“ , – teigia S. Balion‘as.

Lietuvių bioinžinerijos mokslininkų įkurta įmonė „Bioversio“ kuria bei gamina dirvožemio bakterijų ir mikroskopinių grybų produktus žemės ūkiui, kurie padeda išlaikyti pasėlius produktyvius ir sveikesnius, o taip pat kelti kokybinius dirvožemio rodiklius.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos