Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Spaudos centras
Bandoma tartis, kad „Lifosa“ nestabdytų gamybos
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Veiklą rugpjūtį po kelių mėnesių pertraukos atnaujinusiai Kėdainių fosforo trąšų gamintojai „Lifosa“ vėl stabdant veiklą, įmonės administratoriaus atstovas sako, kad toks sprendimas nustebino, nes rugpjūtį įmonė dirbo pelningai. Rimvydas Vaštakas teigia, jog su įmonės vadovybe bandoma tartis ir nestabdyti gamyklos.  

„Trečiadienį po pietų gavome oficialų įmonės administracijos raštą, kad įmonė planuoja stabdyti veiklą rugsėjo mėnesio viduryje. Yra tam tikri komentarai dėl energijos kainų augimo, „Achemos“ įmonės didelė problema su amoniako gavimu ir amoniako kainomis, bet bandome šiuo metu kalbėti, išsiaiškinti tikrąsias priežastis ir pasistengti padaryti, kad įmonei nereikėtų sustoti“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Vaštakas. 

„Gamybinė veikla, kuri vyko rugpjūčio mėnesį, ji buvo pelninga, tai mane irgi truputį stebina, bet mūsų kaip administratoriaus įgaliojimai yra riboti, bandysime susirinkti daugiau informacijos“, – pridūrė jis. 

Bioversija 2024 04 26 m7

R. Vaštako teigimu, įmonė nurodė, kad gamyba galėtų būti stabdoma rugsėjo 13-15 dienomis, tačiau kuriam laikui, neaišku. Administratoriaus atstovas situaciją ketina aptarti su įmonės vadove Regvita Ivanoviene.

„Lifosos“ atstovas spaudai Nauris Vilkevičius BNS teigė, kad dalis darbuotojų liks dirbti ir atliks remontus, o kai kuriuos planuojama išleisti į prastovas. 

„Mūsų didžiausias lūkestis – išlaikyti darbuotojus, laiku mokėti atlyginimus, įsigyti būtinų žaliavų, padidinti pardavimus, sukaupti apyvartinių lėšų ir palaipsniui grįžti prie normalios gamybos“, – sakė N. Vilkevičius.

„Dalis atliks darbus, dalis galbūt bus prastovose, dalis atliks remontus, prižiūrės į rengimus“, – pridūrė jis. Kokia dalis liks dirbti, o kokia galėtų būti išleista į prastovas, jis nedetalizavo

Naujienų portalas 15min.lt ketvirtadienį pranešė, kad „Lifosa“ stabdys veiklą. Įmonės vadovės laiške, kurio kopiją gavo 15min.lt, rašoma, kad toks sprendimas priimtas dėl vienos pagrindinių žaliavų – amoniako trūkumo.

Pasak R. Ivanovienės, gamybos stabdymą lėmė didelis ir staigus gamtinių dujų kainos augimas, dėl kurio per pastaruosius kelis mėnesius net kelis kartus išaugo amoniako įsigijimo kaina, taip pat vienintelės amoniako tiekėjos „Achema“ sustabdymas. 

Dėl Vakarų sankcijų Rusijai „Lifosos“ veikla buvo sustabdyta nuo balandžio iki rugpjūčio. Laikinojo administratoriaus prižiūrimoje įmonėje rugpjūčio 7-ąją pradėjo veikti sieros rūgšties cechas, o vėliau atnaujinta diamonio fosfato trąšų gamyba.

Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė. Gegužės 24-ąją darbą įmonėje pradėjo laikinoji administratorė, kurios užduotis – užtikrinti įmonės veiklą nepažeidžiant tarptautinių sankcijų.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 918 darbuotojų, iki sankcijų taikymo jų buvo 1030.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos