Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
AUGA parduoda „Kauno grūdams“ kooperatyvą „Grybai LT“

Vilnius. „Auga Group“ parduoda „Kauno grūdams“ Širvintose veikiantį sriubų ir konservuotų produktų gamybos padalinį „Grybai LT“.

Būsimo sandorio vertė neatskleidžiama, jis bus užbaigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą, trečiadienį pranešė „Auga Group“ ir „Linas Agro Group”.

„Nors „Grybai LT“ apyvarta augo apie 30 proc. kasmet, veikla yra pelninga, priėmėme sprendimą parduoti šį išvystytą verslą“, – pranešime nurodo Kęstutis Juščius, netiesiogiai kontroliuojantis kompaniją „Auga Group“.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas Darius Zubas nurodo, kad bendrovė sandoriui ryžosi, nes ją domina plėtra maisto produktų rinkoje.

„Mūsų siekis yra augti, diversifikuojant veiklas, ir labiausiai patraukli atrodo plėtra maisto produktų segmente. (...) Po „Grybai LT“ įsigijimo“ praplėsime produktų paletę trimis naujomis prekių grupėmis“, – pranešime sako D. Zubas.

„Linas Agro Group“ per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė, kad pagal pasirašytą sutartį perka „Grybai LT“ pajus iš kooperatinių bendrovių „AgroMilk“, „Juodmargėlis“ ir „Šventosios pievos“, „Baltic Champs“ ir „Auga Luganta“ – visas jas tiesiogiai arba netiesiogiai valdo „Auga Group“.

Taip pat pranešta, kad sandoriu neparduodamas prekės ženklas „Auga“ – įsigyjama tik gamybos bazė, receptai ir sutartys su pirkėjais.

„Grybai LT“ gamykla, kurioje dirba daugiau nei 40 darbuotojų, veikia Širvintose.

„Grybai LT“ buvo įkurta 2012 metais siekiant perdirbti Lietuvoje auginamus grybus, vėliau ji plėtė produktų asortimentą.

„Auga Group“ pirmąjį šių metų ketvirtį patyrė 3,17 mln. eurų nuostolių (pernai – 1,21 mln. eurų grynojo pelno), jos pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) sumažėjo 58 proc. ir siekė 2,79 mln. eurų, o pajamos augo 24 proc. iki 21,7 mln. eurų.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos