Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Spaudos centras
„AUGA group“ skelbia organizuosianti verslą naujais principais
shutterstock.com nuotr.

Vilnius. „AUGA group“ pereina prie naujo verslo modelio, kuriam įgyvendinti įkūrė keturias įmones, įsteigė 11 kooperatinių bendrovių.

Naujas veiklos modelis orientuotas į tvarių žemės ūkio technologijų vystymą ir gamybą (tuo užsiims įmonė „AUGA Tech“), žemės ūkio veiklų organizavimą per kooperatyvus (įmonė „AUGA SOFA“) ir tvaresnių maisto produktų tiekimą vartotojams („AUGA Trade“).

Visas naujo verslo modelio veiklos šakas konsoliduos įmonė „AUGA Community“.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Naujasis verslo modelis atvers galimybes ūkininkams naudotis sukurtomis tvaresnėmis technologijomis dalijimosi ekonomikos principu, leis dirbti efektyviau ir uždirbti daugiau. Vartotojams – tai galimybė rinktis maistą, kuris pagamintas be žalos gamtai, o investuotojams gauti finansinę grąžą darant teigiamą poveikį“, - pranešime spaudai cituojamas „AUGA group“  generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

„AUGA Tech“

„AUGA tech“ tęs tvarių žemės ūkio technologijų, leidžiančių sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, vystymą. Vienas iš jų kūrinių – biometanu ir elektra varomas traktorius AUGA M1 (pirmosios gamybos partijos traktoriai šiuo metu išbandomi ūkiuose). Įmonė toliau vysto metano emisijas iš gyvulininkystės veiklos mažinančią specializuotų pašarų technologiją, planuoja gaminti žemės ūkio mašinas, naudojančias tvarius energijos šaltinius. Pajamos iš šios verslo šakos bus generuojamos per technologijų nuomą ir jų pardavimą aptarnaujamiems kooperatyvams ir kitiems rinkos dalyviams.

„AUGA SOFA“

Per įmonę „AUGA SOFA“ bus vystomas tvaraus ūkininkavimo standartas, įdiegtas žemės ūkio veiklos organizavimo modelis, grįstas kooperacijos principais ir franšizės pagrindu bei teikiamos žinios ūkininkams (angl. know-how) ir skaitmeniniai ūkių organizavimo sprendimai.

Ūkiai (pirmiausiai „AUGA group“ ūkiai, o vėliau sudarant galimybę ir kitiems) jungsis į kooperatyvus, kurie, taikydami įmonių grupėje vystomus techninius sprendimus, teiks kooperatyvo nariams žemės įdirbimo ir kitas žemės ūkio ir kitas paslaugas.

Naujas veiklos organizavimo modelis jau įgyvendinamas – įsteigta 11 kooperatinių bendrovių, kurių steigėjai ir nariai yra „AUGA group“ ūkiai.

„AUGA Trade“

„AUGA Trade“ organizuoja ekologiškų produktų gamybą, prekybą ir AUGA prekės ženklo vystymą.  Galutiniam vartotojui skirti produktai gaminami iš žaliavų, užaugintų ūkiuose, kuriuose taikomas tvaraus ūkininkavimo standartas ir diegiamos naujos, emisijas mažinančios technologijos. Naująją produktų liniją sudaro: pienas, kefyras, varškė, grietinė, kiaušiniai ir avižiniai dribsniai.

Ateityje yra numatoma tolesnė šios produktų linijos plėtra pieno produktų ir kitose kategorijose.

Įmonių grupė plėtrą sieja ne tik su AUGA prekės ženklu pažymėtais produktais vartotojams, bet ir bendradarbiaujant su kitais prekių ženklais bei tiekiant AUGA tvarumo standartu pažymėtas žaliavas maisto perdirbėjams.

„AUGA Community“

Kaip teigiama „AUGA group“ pranešime, pasirinkta organizacinė struktūra leis įgyvendinti naują verslo modelį ir bus palankesnė investicijų pritraukimui.

„Vertinsime įvairias pinigų pritraukimo galimybes (...). Technologijų vystymui ir plėtrai planuojama pasinaudoti ES žaliojo finansavimo galimybėmis, vėlesniuose etapuose pasitelkiamas ir komercinių bankų finansavimas“, - pranešime cituojamas „AUGA group“ generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

***

Naujas verslo modelis pirmiausia bus pritaikytas ir išbandytas Lietuvoje. Vėliau bus siekiama šį modelį plėsti užsienyje per technologijų šaką, klimatui neutralių žaliavų tiekimą bei prekės ženklo naudojimą.

Parengta: pagal „AUGA group“ pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos