Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Spaudos centras
Audra niokojo gyventojų turtą: apsemti namai, sudaužyti šiltnamiai, apgadinti automobiliai

Po pirmadienio vakarą Lietuvą užklupusios audros, į draudimo bendrovę ERGO Lietuvoje jau kreipėsi daugiau kaip 100 nuostolius patyrusių gyventojų. Pirmieji pranešimai fiksuoti Kauno, Tauragės ir Vilniaus apskrityse, tačiau žalų neišvengta visoje šalyje.

ERGO Lietuvoje duomenimis, kruša ir visą antradienio naktį nesiliovusios liūtys gyventojų turtui jau atnešė daugiau nei 50 tūkst. eurų siekiančių nuostolių. Pranešimai apie žalas netyla, o draudimo bendrovė prognozuoja, kad jų skaičius išaugs dar bent dvigubai.

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Gytis Matiukas pažymi, kad liūtis, kruša ir gūsingas vėjas gyventojus užklupo netikėtai, tad pirmieji nuostoliai fiksuoti vos audrai prasidėjus.

Bioversija m7 2024 02 22

„Pirmadienio vakarą šalį užklupusios audros metu daugiausiai žalos atnešė vėjas ir kruša. Gyventojai pranešė apie vėjo apgadintus pastatus, netikėtai užklupusios krušos suniokotus šiltnamius, lauko pavėsines, automobilius. Ant pastarųjų taip pat virto medžiai, nemažai nuostolių transporto priemonėms sukėlė stipri liūtis. Sulaukėme pranešimų apie užlietus gyvenamuosius namus bei komercines patalpas, stiprus lietus išplovė kelių šlaitus. Dėl dingusios elektros bei viršįtampių, fiksuoti elektros prietaisų gedimai, taip pat keli gyventojai pranešė apie į pastatą trenkusį ir jį suniokojusį žaibą“, – vardija G. Matiukas.  

Pasak draudiko atstovo, nors daugiausiai žalų patyrė Kauno, Tauragės ir Vilniaus apskričių gyventojai, nuostoliai neaplenkė ir Klaipėdos, Molėtų, Pasvalio bei kitų Lietuvos miestų. G. Matiukas pažymi – panašios gamtos stichijos prognozuojamos visą artėjančią savaitę, tad norint apsaugoti save ir savo turtą, verta nekartoti kelių esminių klaidų.

„Jei liūtis užklupo kelyje, sulėtinkite greitį, važiuokite didesniu atstumu nuo kitų automobilių, venkite lenkimo. Didelis vandens kiekis kelyje prilygsta važiavimui apledėjusiu keliu ir gali visiškai išvesti automobilį iš rikiuotės. Taip pat nesistenkite bet kokia kaina pasiekti savo kelionės tikslo – aukštas vandens lygis gali atsieiti nemažas remonto išlaidas. Automobilį palikite saugioje vietoje, kuo toliau nuo medžių ar kitų užvirsti galinčių objektų“, – pataria G. Matiukas.  

Draudiko atstovas primena, kad atsargumas būtinas ir audros metu esant namuose. „Užverkite langus, nepalikite atvirų stoglangių ir užtikrinkite, kad namuose nebūtų skersvėjų. Žaibuojant patartina išjungti elektros prietaisus iš elektros tinklo, nesiliesti prie metalinių namo konstrukcijų. Jei audra užklupo lauke, laikykitės kuo didesnio atstumo nuo aukštų objektų – medžių, bokštų, elektros linijų“, –  primena G. Matiukas.

ERGO Lietuvoje inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos