Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
„ARVI ir ko” pergalė Lietuvos Aukščiausiame Teisme

Bene 7 metus trukęs UAB „ARVI ir ko“, Serbijos akcinės bendrovės „Univerzal Holding“, ir UAB „Sanitex“ (trijų įmonių konsorciumo) ginčas su Belgrado užsienio prekybos arbitražo teismo prie Serbijos prekybos ir pramonės rūmais buvo išspręstas 2019 m. birželio 13 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartimi.

UAB „ARVI ir ko“, proceso metu laikėsi pozicijos, kad Arbitražo sprendimas, kurio pagrindu reikalaujama 3 275 000 Eur, prieštarauja Lietuvos viešajai tvarkai, todėl negali būti priverstinai vykdomas Lietuvoje.

Lietuvos Aukščiausias Teismas 2019 m. birželio 13 d. sprendimu patvirtino UAB „ARVI ir ko“ sąžiningumą išaiškindamas, kad Serbijos privatizavimo agentūrai UAB „ARVI ir ko“ (bei UAB „Sanitex“) neturi pareigos mokėti jokių piniginių sumų. Šis sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Straipsnyje aptariamas sprendimas įrodo, kad UAB „ARVI ir ko“ ne veltui gynė pažeistas savo teises net Kasaciniame Teisme, ir nors pažeistų teisių gynimas truko 7 metus, tačiau tai nesutrukdė UAB „ARVI ir ko“ triumfuoti.

Byla Lietuvos Respublikai ypač svarbi dėl ginčo pobūdžio ir laimėjimo prieš Rusijos gigantės „Gazprom“ įtakos sferoje esančios įmonės „HIP-Azotara“, nuo kurios privatizavimo ir kilo šis ginčas.

ARVI inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos