Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Spaudos centras
A. Armonaitė siūlo švelninti pluoštinių kanapių verslo reguliavimą
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė siūlo keisti pluoštinių kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą, pranešė Ministerija.

Parengti Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimai orientuoti į mokslinių tyrimų įmones, kurios daugiausia gamina sveikatos priežiūros gaminių ir kosmetikos komponentus. Pataisomis taip pat siekiama sudaryti sąlygas pluoštinių kanapių eksportui ir prekybai.

Pasak A. Armonaitės, pluoštinių kanapių veikliųjų medžiagų rinka – viena sričių, kuri per artimiausius metus gali suteikti naujų galimybių šalies biotechnologijų plėtrai, o kartu ir šalies ekonomikai.

Bioversija m7 2024 03 29

Jos teigimu, pernai šios rinkos apyvarta Europoje siekė 300 mln. Eur, o iki 2030 metų ji pasieks 1,63 mlrd. eurų.

„Dėl šių priežasčių siūlome tobulinti įstatymą ir užtikrinti, kad būtų išnaudojamos turimos perspektyvos“, – pranešime teigė ministrė.

Siūloma, kad maksimalus leidžiamas eksportui gaminamų pluoštinių kanapių produktų gaminių THC kiekis būtų nustatomas pagal šalies, į kurią eksportuojami gaminiai, teisinius reikalavimus. Taip pat siūloma apibrėžti šių produktų eksporto sąvoką.

Projektu siūloma reglamentuoti pluoštinių kanapių auginimo sąlygas atvirame ir uždarame grunte bei nustatyti, kad laboratoriniai tyrimai būtų atliekami ne tik valstybės valdomoje, bet ir kitose Lietuvos akredituotose laboratorijose.

Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pakeitimais siūloma pašalinti teisinę spragą, susijusią su leidimų išdavimu, taip sudarant galimybę Lietuvoje turėti kelias akredituotas laboratorijas, kurios kvalifikuotai teiktų pluoštinių kanapių produktų, tarpinių produktų ir gaminių ištyrimo paslaugas.

Europos Sąjungoje žemės plotas, skirtas pluoštinėms kanapėms auginti, pastaraisiais metais nuosekliai augo – nuo 20 tūkst. ha 2015 metais iki 33 tūkst. ha 2022 metais, bet Lietuvoje auginamų pluoštinių kanapių mažėja: nuo 2019 iki 2023 m. deklaruoti pluoštinių kanapių plotai sumenko beveik 4 kartus.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos