BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Spaudos centras
A. Armonaitė: nesusitarus dėl sklypo „Rheinmetall“ gamyklai, tektų imtis kitų priemonių
Seimo kanceliarijos (Džojos Gundos Barysaitės) nuotr.

Vilnius. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad Vyriausybei tektų imtis kitų priemonių, jei su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) nesusitars dėl jo valdomos valstybinės žemės perleidimo „Rheinmetall“ amunicijos gamyklai.

„Turiu viltį ir tikiuosi, kad tam tikri siauri interesai nesustabdys valstybei ir jos saugumui labai reikšmingo projekto“, – pirmadienį BNS sakė A. Armonaitė, pasirašiusi investicijų sutartį su Vokietijos gynybos pramonės koncernu.

Pagal ją vokiečiai į 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą investuos daugiau nei 180 mln. Eur, sukurs bent 150 naujų darbo vietų. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Vyriausybė turi įvairių būdų, kaip tą spręsti. Vis dėlto aš asmeniškai manau, kad galima būtų susitarti bendradarbiavimo keliu. Bet jeigu universitetas matys tik savo interesus ir tik savo siaurą lauką, tai teks imtis kitų priemonių“, – teigė ministrė. 

Pasak jos, sprendimus dėl 340 ha ploto sklypo Radviliškio rajone, netoli Baisogalos, perleidimo valstybei LSMU turėjo priimti dar praėjusią savaitę. Ministrė pabrėžė, kad aukštosios mokyklos naudojama žemė yra valstybės.

„Universitetas turėtų suprasti, kad tai nėra jų kiemas, kur jie gali daryti ką nori. Jeigu Vyriausybė deda pastangas ir siūlo tikrai adekvačius kompensacinius mechanizmus, netgi vietomis geresnėmis sąlygomis, tai reikėtų nepradėti čia dar atskirų derybų“, – sakė A. Armonaitė.

„Tikiuosi, kad derybos su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu neužtruks ilgiau nei su „Rheinmetall“, – pridūrė ji.

Anot ministrės, su LSMU vyksta derybos ne tik dėl sklypų, bet ir dėl finansinės kompensacijos.

Sprendimą, ar perduoti 340 ha ploto sklypą „Rheinmetall“ gamyklai, LSMU taryba ketina svarstyti neeiliniame posėdyje birželio 13-ąją. 

BNS turimi Vyriausybės kanceliarijos dokumentai rodo, kad mainais už 340 ha ploto sklypą aukštajai mokyklai svarstoma perduoti šešis (352,1 ha ploto) netoli Šeduvos ir Baisogalos esančius atskirus žemės sklypus.

LSMU rektorius Rimantas Benetis anksčiau BNS sakė, kad universitetas šiuo metu skaičiuoja Baisogaloje esančio padalinio – Gyvulininkystės instituto – ūkio perkėlimo kaštus ir galimus nuostolius. Jis taip pat neatmetė galimybės, kad mokykla iš Vyriausybės gali prašyti finansinės kompensacijos. 

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos