Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Spaudos centras
Anglijoje dėl paukščių gripo jau sunaikinta per 40 tūkst. kalakutų

Londonas. Norfolko grafystėje, Anglijos rytinėje dalyje, vienoje paukščių fermų kilus labai patogeniško paukščių gripo H5N8 štamo protrūkiui, sunaikinta 30 tūkst. kalakutų, sekmadienį pranešė Jungtinės Karalystės (JK) leidinys „The Sun“.

Jo duomenimis, prieš savaitę paukštyne Šiaurės Jorkšyre dėl tokios pat priežasties teko sunaikinti dar daugiau kaip 10 tūkst. šių paukščių.

Nuo lapkričio pradžios Anglijoje buvo pranešta apie septynis paukščių gripo H5N8 protrūkius ir vieną mažai patogeniško H5N1 štamo protrūkį, rodo JK Aplinkos, maisto ir kaimo plėtros departamento duomenys.

Bioversija 22 08 31

JK veterinarijos tarnybos pabrėžia, kad nepaisant šios infekcijos plitimo paukštynuose, „grėsmė žmonių sveikatai yra itin menka“. Nepaisant to, Anglijoje, Škotijoje ir Velse griežtesni reikalavimai paukštynams įsigalios gruodžio 14-ąją, siekiant išvengti naujų šios ligos protrūkių, rašo „The Sun“.

Kita vertus, tolesnis infekcijos plitimas ir masinis kalakutų, kurie yra viena pagrindinių britų kalėdinio stalo puošmenų, naikinimas gali lemti šios paukštienos stygių parduotuvėse švenčių išvakarėse, pažymi leidinys.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija