Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Analitikai: „Pieno žvaigždėms“ šis ciklas nepalankus

Vilnius. Atsistatydinant vienos didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių „Pieno žvaigždžių" vadovui Aleksandrui Smaginui, rinkos analitikai nesiima vertinti tokio sprendimo priežasčių. Jų teigimu, bendrovei nėra lengva konkuruoti šalies pieno sektoriuje.

Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas teigė nemanantis, kad A. Smaginas trauksis iš bendrovės veiklos.

„Galbūt tiesiog keičia vadovą kaip samdomą darbuotoją. Daugiau neturiu jokių versijų. Valdyba nepasikeitė, tai, vadinasi, kad jis iš pačios įmonės veiklos, panašu, nesitraukia", - BNS kalbėjo V. Rūkas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak jo, kiekviena pieno sektoriaus bendrovė veikia kiek skirtingais ciklais, o dabartinis ciklas buvo mažiausiai palankus „Pieno žvaigždėms", todėl jos rezultatai, palyginti su kitomis pieno bendrovėmis, buvo prastesni. Analitiko teigimu, tai nereiškia, jog tai yra „blogesnė bendrovė ar blogiau valdoma".

„Kalbant apie dabartinį laikotarpį - metus ar pusmetį - tai „Pieno žvaigždės" daugiau nei kiti dirba šviežių pieno produktų segmente, o šiam segmentui itin nepalankus metas, kai žaliavos kainos kyla, bet galutinis produktas negali taip pat sparčiai brangti, tai tokios „žirklės" susidaro į nepalankų ciklą", - BNS sakė V. Rūkas.

SEB vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas teigė, kad „Pieno žvaigždės" pastaruoju metu pagal pelno rodiklius užleido pozicijas konkurentams - „Rokiškio sūriui", Vilkyškių pieninei, „Žemaitijos pienui".

„Po Rusijos krizės jų („Pieno žvaigždžių" - BNS) pelningumas labai smarkiai krito (...) Tos (kitos - BNS) įmonės labiau orientuotos į sūrių gamybą, į eksportą, į Vakarų rinkas, o „Pieno žvaigždės" liko labiau orientuotos į šviežių pieno produktų pardavimus, tai jos šiek tiek dėl pačios produktų specifikos pralaiminėjo", - BNS sakė T. Povilauskas.

V. Rūko nuomone, 2014 metais Rusijos paskelbtas embargas lietuviškiems produktams taip pat lėmė „Pieno žvaigždžių" praradimus.

„Tai sudarė prieš keletą metų didelę verslo dalį, sunku netekus didelės rinkos, kur buvo parduodami vadinamieji „brendiniai" produktai su aukštesne marža", - sakė V. Rūkas.

„Pieno žvaigždės" trečiadienį pranešė apie generalinio direktoriaus atsistatydinimą. A. Smaginas dirbs iki balandžio 30 dienos.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos