Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Spaudos centras
Akredituota „Ekoagros“ sertifikavimo veikla, vykdoma ne ES šalyse

Europos Komisija jau nuo 2017 m. VšĮ „Ekoagros“ įtraukė į institucijų, kurioms leidžiama atlikti sertifikavimo darbus ne Europos Sąjungos (ES) šalyse, sąrašą, o nuo šiol ši sertifikavimo veikla yra ir akredituota pagal LST EN ISO/IEC 17065:2012 standarto reikalavimus.

Ekologinių ūkių patikros ne ES šalyse vykdomos vadovaujantis VšĮ „Ekoagros“ ekologinės gamybos ir perdirbimo ekvivalentiškumo standartu trečiosioms šalims. Pernai buvo sertifikuoti 35 ūkio subjektai Kazachstane, Rusijoje ir Baltarusijoje.

Nacionalinis akreditacijos biuras (NAB) iki šiol buvo akreditavęs tik Lietuvos Respublikos teritorijoje „Ekoagros“ vykdomą veiklą – ekologinės gamybos žemės ūkio bei maisto produktų ir nacionalinės kokybės produktų sertifikavimą ir kontrolę pagal LST EN ISO/IEC 17065:2012 standarto reikalavimus.

Bioversija 23 09 01 m7

Pernai „Ekoagros“ pateikė paraišką NAB dėl akreditavimo srities išplėtimo sertifikavimui trečiosiose šalyse. NAB įvertino „Ekoagros“ veiklą, atliko vertinimą vietoje trečiosiose šalyse, o šių metų gegužės 8 d. įstaigai buvo suteikta akreditacija sertifikavimo veiklą vykdyti Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane bei Tadžikistane.

Sertifikavimo tikslas yra suteikti visoms suinteresuotoms pusėms pasitikėjimą, jog produktai ir procesai atitinka nustatytus reikalavimus. Akreditavimas užtikrina, kad sertifikavimo įstaiga laikosi standarte nustatytų reikalavimų, veikia pagal nustatytas sertifikavimo schemas, dirba kompetentingai, nuosekliai bei nešališkai. „Ekoagros“ kokybės vadovas Tomas Demikis pažymi, jog akreditacija palengvina įstaigos, jos sertifikuotų produktų ir procesų pripažinimą nacionaliniu bei tarptautiniu mastu.

„Akreditavimas ilgas ir sudėtingas procesas, tačiau jis suteikia galimybes įstaigai toliau plėsti savo teikiamas paslaugas, taip pat užtikrina patikimumą partneriams, klientams, o ypač visuomenei, kuri yra tikrasis klientas ir sertifikuotų ūkio subjektų pagamintų produktų vartotojas“, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė.

Kartu pabrėžia, jog labai džiaugiasi gauta akreditacija, nes ji yra profesionalumo ir kompetencijos pripažinimas. Tai yra patvirtinimas, kad įstaiga tinkamai ir kvalifikuotai vykdo ekologinės gamybos atitikties įvertinimo kontrolės ir sertifikavimo veiklą Lietuvoje ir už jos ribų.

Su visa akreditacijos sritimi galima susipažinti NAB tinklalapyje: Ekoagros akreditavimo sritis.

VšĮ „Ekoagros“ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos