BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Spaudos centras
„Agrokoncerno“ grupė statys grūdų perdirbimo gamyklą Kuršėnuose
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ir didmeninės prekybos grupė „Agrokoncernas“ Kuršėnuose planuoja statyti 300 mln. Eur vertės giluminio grūdų perdirbimo gamyklą.

Per metus gamykloje planuojama perdirbti apie 500 tūkst. t kviečių. Iš jų bus gaminamas krakmolas ir glitimas, biotrąšos, o vienas iš šalutinių gamybos produktų – bioetanolis – bus naudojamas kaip biokuras. 

Įmonė „Agrokoncernas GDP“ ją statys buvusioje Pavenčių cukraus fabriko teritorijoje, o statybos truks apie penkerius metus, antradienį pranešė „Agrokoncernas“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Grupės atstovė Viktorija Žižiūnienė BNS patikslino, kad gamykla jau projektuojama.

Pasak „Agrokoncernas GDP“ direktorės Alinos Adomaitytės, gamykloje bus sukurta apie 300 darbo vietų, iš kurių pusė bus skirtos aukštos kvalifikacijos specialistams.

„Projekto metu bus sutvarkyta ne tik gamyklos, bet ir šalia jos esanti aplinka, taip pat atnaujinti keliai, sutvarkyti dujų, vandentiekio, nuotekų tinklai, apšvietimas“, – pranešime sakė A. Adomaitytė. 

Anot pranešimo, projektas rengiamas su užsienio partneriais, kurie įgyvendins kai kuriuos technologinius sprendimus, tačiau jie kol kas neatskleidžiami, nes, pasak V. Žižiūnienės, dar vyksta derybos.

„Tai bus viena žaliausių ir moderniausių gamyklų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Paprastai tariant, viską, ką paimsime iš žemės, į ją ir sugrįš. Naujausios technologijos užtikrins kvapų neutralizavimo, garsų slopinimo, dulkėtumo ir kitų gamykloje vykstančių procesų optimizavimą“, – sakė „Agrokoncernas GDP“ direktorė.

Jos skaičiavimu, gamykla galėtų generuoti apie 300 mln. Eur apyvartą.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos