Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Spaudos centras
„Agrochema“ investuoja 1,3 mln. eurų į trąšų talpyklas

Jonava. Viena didžiausių agroverslo bendrovių Lietuvoje „Agrochema“ plečia savo skystų trąšų talpyklų tinklą. Iki lapkričio pabaigos bendrovė ūkininkų patogumui Kėdainiuose planuoja įrengti 4 naujas KAS-32 trąšų saugyklas su iškrovimo ir pakrovimo stotimi.

Talpyklos, kurių bendra talpa sieks 12 tūkst. tonų, bus įrengtos „Agrochema“ Kėdainių elevatoriaus teritorijoje Pramonės gatvėje. Investicijos į naująsias talpyklas sieks apie 1,3 mln. eurų. KAS-32 trąšų naujajame punkte Kėdainiuose ūkininkai galės įsigyti dar iki šių metų pabaigos.

„KAS-32 trąšų poreikis kasmet auga – ūkininkai šių trąšų įsigyja vis dažniau ir didesniais kiekiais. Reaguojame į ūkininkų poreikius ir siekiame kokybiškas Lietuvoje pagamintas trąšas padaryti kuo lengviau prieinamas. Naujosios talpyklos neatsitiktinai įrengiamos Kėdainiuose – šis rajonas pasižymi vienomis derlingiausių žemių, čia vykdoma aktyvi žemės ūkio veikla. Dėl to ūkininkams svarbu turėti patogią prieigą prie efektyviai žemdirbystei reikalingų trąšų“, – sako bendrovės „Agrochema“ generalinis direktorius Erikas Bėrontas.

Bioversija 22 02 02

Anot E. Bėronto, šalies ūkininkai pastaruoju metu investuoja į KAS naudojimui pritaikytą techniką, dėl to šių trąšų talpyklų tinklo plėtra tampa ypač aktuali. Iki šiol Kėdainių rajono ūkininkams artimiausia vieta, kurioje galima įsigyti KAS-32 trąšų, buvo Jonavoje Įrengus naująsias talpyklas trąšų pristatymas ir atsiėmimas ūkininkams taps greitesnis ir paprastesnis.

Moderniose išskirtinai KAS saugojimui pritaikytose talpyklose bus užtikrinama aukščiausia trąšų kokybė ir reikiamos cheminės savybės. Prieš užpildant talpyklas trąšomis bus atliekami išsamūs jų testavimai. Be to, talpos įrengtos laikantis griežtų aplinkosaugos reikalavimų ir taikant sprendimus, kurie užtikrina, kad avarijos atveju trąšos nepatektų į aplinką. KAS-32 trąšų tiekimo punktas Kėdainiuose per dieną galės efektyviai aptarnauti virš 30 transporto priemonių.

Pasak E. Bėronto, nors investuojama į KAS talpyklų tinklo plėtrą, šių AB „Achema“ gaminamų trąšų paklausa šiandien vis dar viršija pasiūlą. Ūkininkai vis dažniau renkasi skystas trąšas, nes augalai geriau įsisavina skystas azoto trąšas, purškiant per lapus patiria mažiau streso. Maža to, KAS galima maišyti su kitais produktais, tad vienu važiavimu atliekami kelių purškimų darbai – tausojami ne tik kaštai, bet ir gamta. Dėl to ūkininkams, kurie siekia aukščiausių derliaus rezultatų, svarbu šiuo produktu pasirūpinti kuo anksčiau. Užsisakius trąšas rudenį ar net vasarą užsitikrinama, kad trąšos būtų gaunamos laiku – pavasarį, kuomet augalams jos yra pačios reikalingiausios ir geriausiai įsisavinamos. AB „Achema“ pagamintos trąšos atitinka aukščiausius europinius reikalavimus, gamyba kruopščiai prižiūrima.

„Agrochema" inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos