Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Rinka
Ukraina tampa Kinijos maitintoja

Kijevas. Sausio-gegužės mėnesiais Ukrainos žemės ūkio produktų eksportas į Kiniją siekė 795 milijonus JAV dolerių (709 mln. eurų), informavo Ukrainos žemės ūkio politikos ir maisto ministrės Olha Trofimtseva.

Ministrė tai paskelbė per darbo susitikimą su Kinijos delegacija. Anot jos, Kinija yra viena iš pagrindinių Ukrainos prekybos partnerių žemės ūkyje, ji nuolat yra tarp penkių didžiausių Ukrainos žemės ūkio produktus importuojančių šalių, skelbia ministerija.

O. Trofimtseva pažymėjo, kad Ukraina aktyviai stengiasi įvairinti vietinių žemės ūkio produktų eksporto rinkas, o Kinija buvo suinteresuota įvairinti tokių produktų importą.

Bioversija 22 02 02

Pastaraisiais metais dvišalė prekyba žemės ūkio produktais tarp Ukrainos ir Kinijos sudarė daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių (892 mln. eurų). Žemės ūkio produktų dalis bendroje Ukrainos eksporto į Kiniją struktūroje yra daugiau nei 50 proc. Šiuo metu Ukraina yra pagrindinė kukurūzų ir saulėgrąžų aliejaus tiekėja Kinijai.

Per 2017-2018 metų derliaus sezoną Ukraina eksportavo 49,7 mln. tonų grūdų, o tai yra 26,1 proc. daugiau nei per ankstesnį sezoną. Jau buvo skelbta, kad šiemet pagal grūdų eksportą Ukraina turėtų aplenkti Rusiją ir tapti pasauline lydere šioje srityje. 

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos