BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Rinka
Stringa lenkiškų obuolių eksportas

Varšuva. Lenkiškų obuolių sezonui didelę įtaką padarė politinė situacija Baltarusijoje. Eksportuoti produkciją į Rytų Europos šalis tampa vis sunkiau, o dėl vaisių pertekliaus sumažėjo mažmeninės kainos.

Prognozės lenkų sodininkus nuvilia – vaisių kaina ir toliau kris, rašo Freshplaza.com.

Pasak Lenkijos obuolių eksporto įmonės „Genesis Fresh“ vadovo Janʼo Nowakowskʼio (Jano Novakovskio), dabartinė užsienio politikos padėtis paskatino mažmenininkus sumažinti supirkimo kainas, nes produkcijos pasiūla didelė.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jis teigia, kad gamintojai desperatiškai ieško būdų eksportuoti lenkiškus obuolius. Visi laukia ir stebi, kaip situacija klostysis toliau. Vietos mažmenininkų politika mažinti supirkimo kainas – tiesioginė situacijos pasienyje su Baltarusija pasekmė.

Pasak J. Nowakowskʼio, jie tiesiog mato, kad šį sezoną daug obuolių, bet nepakankamos eksporto galimybės.

Tiesa, įmonei „Genesis Fresh“ padėtis Baltarusijoje įtakos neturi. Pardavimai išliko stabilūs. Tik pastebima, kad dabartinės kainos žemos, ypač palyginti su ankstesniais metais. Prognozės nerodo didelės tikimybės vertei augti likusią šio sezono dalį.

Lenkiški obuoliai žinomi tarptautinėms rinkoms, tad tikimasi, kad jie ras kelią pas vartotojus. Taip pat didelė šių vaisių paklausa Lenkijos perdirbimo pramonėje.

Nors kainos žemos, o obuolių auginimo savikaina gerokai išaugo, J. Nowakowskʼis teigia, kad to vis tiek nepakaks, norint sumažinti bendrą obuolių gamybą Lenkijoje. Pasak jo, apie tai daug metų diskutuojama. Tačiau praktiškai taip nėra, nes atsiranda naujų plantacijų su Gala ir Golden veislėmis. Taigi, obelų sodų plotas Lenkijoje nesumažėja taip, kad tai paveiktų kainas ir gamybos kaštų efektyvumą.

Dabartinės obuolių atsargos gana didelės, nes praėjusį sezoną derlius buvo geras. Be to, pardavimai gerokai sumažėjo. Pasak vaisių eksportuotojų, dėl šios situacijos sunkiausia bus smulkiesiems augintojams. Siekdami išgyventi, jie turės susijungti arba pakeisti gamybos modelį.

Šaltinis: freshplaza.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos