Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Rinka
Rusija ketina uždrausti dalies augalinės produkcijos importą

Maskva / Vilnius. Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) pranešė ketinanti uždrausti importą dalies augalininkystės produkcijos, turinčios Lietuvos, Latvijos ir Slovakijos sertifikatus.

Lietuvos Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) teigimu, lietuviškos kilmės produkcijai tai nebūtų taikoma, pranešimai iš „Rosselkhoznadzor“ gaunami dėl iš mūsų šalies išvežamos kitų šalių produkcijos. Dažniausiai tai yra gėlės iš Nyderlandų, Kenijos bei Italijos.

„Rosselchoznadzor“ teigimu, jai susirūpinimą kelia pastaruoju metu pagausėję pažeidimai, susiję su Italijos, Kenijos ir Nyderlandų augalininkės produkcijos, turinčios Lietuvos, Slovakijos ir Latvijos sertifikatus, tiekimu į Rusiją. Esą importuojami produktai neatitinka EAES reikalavimų, juose aptinkami karantinavimo objektai.

Bioversija 22 08 31

Teigiama, jog jei šią produkciją sertifikuojančios šalių nacionalinės augalų apsaugos institucijos nesiims priemonių tvarkai atkurti, „Rosselchoznadzor“ bus priversta įvesti laikinus atitinkamus tiekimo ribojimus. „Rosselchoznadzor“ teigimu, kad turima omenyje produkcija, kuriai netaikomas Rusijoje nuo 2014-ųjų rugpjūčio galiojantis embargas.

Mūsų šalies Valstybinė augalininkystės tarnyba teigia oficialaus rašto iš „Rosselkhoznadzor“ negavusi, tačiau portalui manoūkis.lt patvirtino gavusi notifikacijų dėl augalinėje produkcijoje (dažniausiai - skintose ar vazoninėse gėlėse) aptinkamų karantininių Rusijos Federacijai organizmų. 

„Augalininkystės tarnyba visada rimtai vertina tokius pranešimus ir atsižvelgdami į produkciją, kurioje yra aptinkami kenkėjai, griežčiau tikrina į Rusijos Federaciją išvežamus krovinius. Apie taikomas griežtesnes patikras yra oficialiai informuojama ir „Rosselkhoznadzor“, - teigiama Valstybinės augalininkystės tarnybos atsakyme.

Pasak VAT, jei vis dėlto Rusija įvestų apribojimus, lietuviškos kilmės produkcijai tai nebūtų taikoma. Tuo tarpu dėl iš Lietuvos išvežtų kitų šalių kilmės gėlių siuntose aptiktų karantininių kenkėjų pernai „Rosselkhoznadzor“ atsiuntė virš 120 notifikacijų.

Per šių metų pirmuosius penkis mėnesius, gautos 65 notifikacijos dėl gėlėse aptiktų kenkėjų, įtrauktų į Eurazijos Ekonominės sąjungos karantininių organizmų sąrašus. Kaip ir nurodo „Rosselkhoznadzor“, dažniausiai tai yra gėlės iš Nyderlandų, Kenijos bei Italijos.

VAT teigimu, iš Lietuvos į Rusiją yra vežamos skintos ir vazoninės gėlės, sodinukai, grūdų produktai, mediena ir jos gaminiai, grybiena, durpės ir kita augalinė produkcija, kurių kilmė yra tiek ES šalys, tiek ir ne ES šalys. Iš viso 2020 metais į Rusijos Federaciją išvežamiems kroviniams buvo išrašyta virš 8 tūkstančių fitosanitarinių sertifikatų, o per pirmus penkis šių metų mėnesius – virš 5 tūkstančių.

Pernai į Rusiją išvežtoms skintoms bei vazoninėms gėlėms buvo išduota apie 1300 fitosanitarinių sertifikatų. Per pirmus penkis šių metų mėnesius šiai produkcijai fitosanitarinių sertifikatų išduota virš 1850. 

„Interfax“-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos