Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Rusija apribojo grūdų tiekimą

Maskva. Rusija laikinai apribojo grūdų eksportą į Eurazijos ekonominei sąjungai (EAES) priklausančias valstybes, siekdama patenkinti vidaus rinkos poreikius bei išvengti kainų šuolio, paskelbė Rusijos vyriausybė.

EAES yra Maskvos vadovaujamas buvusių sovietinių respublikų prekybos klubas, kuriam priklauso Armėnija, Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija ir Rusija.

Be to, Rusijos vyriausybė nusprendė dėl tos pačios priežasties sustabdyti „baltojo ir žaliavinio cukraus eksportą į trečiąsias šalis“.
Grūdų eksporto apribojimai galios iki šių metų vidurio, o cukraus – iki rudens.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą paskelbtos tarptautinės sankcijos smarkiai smogė rublio kursui bei sukėlė plataus vartojimo prekių ažiotažą šalyje. Didžiųjų parduotuvių tinklų Rusijoje operatoriai buvo priversti riboti būtiniausių maisto produktų pardavimus, nes prasidėjo jų pirkimai kiekiais, akivaizdžiai didesniais nei būtina privačiam vartojimui, vėlesniam perpardavimui juodojoje rinkoje.

Rusijos vyriausybės sprendime numatytos tam tikros eksporto ribojimų išimtys, įskaitant prorusiškus separatistinius Donecko ir Lugansko regionus Rytų Ukrainoje.

Rusija ir Ukraina yra pagrindinės kviečių eksportuotojos, o konfliktas jau sukėlė bangas pasaulinėse žaliavų rinkose ir lėmė staigų grūdų kainų šuolį. Tarptautinis valiutos fondas pirmadienį įspėjo, kad šis karas gali kelti grėsmę pasauliniam apsirūpinimui maistu.

Šaltinis: AFP-BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos