Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Rinka
Prekeiviai neteikia duomenų apie trąšas

Vilnius. Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vadovas Sigitas Puodžiukas Seimo nariams patvirtino, kad dalis trąšomis prekiaujančių bendrovių neteikia duomenų apie įvežamus trąšų kiekius.

Tai S. Puodžiukas sakė Seimo nariams iš opozicijos, kurie savarankiškai nagrinėja koncentracijos žemės ūkio sektoriuje problemas.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui neteikia jokių duomenų apie į Lietuvą įvežamas trąšas ir sėklas, jų kiekius, kainas ir pardavimus „Agrokoncernas“, Baltic Agro“, „Litagra“ ir kitos bendrovės.

Bioversija 22 08 31

Pasak S. Puodžiuko, bendrovės motyvuoja, kad priežiūrą vykdo Ūkio ministerija, o ne Žemės ūkio ministerija, todėl neprivalo teikti „kažkokiam centrui informacijos“. Jis pripažino, kad kol kas įstatymai nenumato įmonėms prievolės institucijoms teikti informaciją. 

„Ministro įsakymu patvirtinta tvarka yra, bet nėra aukštesnės galios teisės aktų“, –  apgailestavo centro vadovas.  Pasak S. Puodžiuko, kai dalis įmonių neteikia informacijos, centras negali susidaryti tikslaus ir tikro vaizdo apie padėtį šalies trąšų rinkoje.

„Kai mes neturime aiškaus teisinio reguliavimo (dėl trąšas importuojančių įmonių duomenų teikimo – BNS), sakyti apie rinkos išderinimą... dar mes turime ir Lietuvoje trąšas gaminančias bendroves, todėl reikia detalesnės analizės, kiek tai gali įtakoti rinką. Ta rinka sunku įvardinti, kaip ji pasikeistų, jeigu būtų visa informacija. Turint išsamią informaciją, žemdirbiai galėtų, galbūt. daugiau rinktis lyginant kainas“, – po posėdžio žurnalistams sakė S. Puodžiukas.     

Naujame žurnalo „Mano žurnalo“ numeryje, kuris pasirodys birželio mėnesį, skaitykite plačiau apie skandalingą situaciją Lietuvos trąšų rinkoje.

BNS, MŪ inf.  

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos