Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Rinka
Olandiškos tulpės nebebus eksportuojamos į Rusiją
pixabay.com nuotr.

Amsterdamas. ES priimtame penktajame sankcijų Rusijai pakete, be kita ko, numatytas draudimas eksportuoti daugiamečių augalų sėklinę medžiagą, vaismedžių poskiepius ir gėlių svogūnėlius, įskaitant tulpių, praneša portalas nieuweoogst.nl.

Paskelbus šias sankcijas, į Rusiją nebus pristatyta apie 400 mln. tulpių svogūnėlių. Jų eksporto vertė siekia apie 40 mln. eurų. Kaip teigia Olandijos medžių daigynų ir svogūninių produktų prekybos asociacijos „Royal Anthos“ pirmininkas Henkʼas Westerhofʼas (Henkas Vesterhofas), dėl prarastos Rusijos rinkos gali kristi gėlių produktų kainos. Dėl to tulpių svogūnėlių verslo pelnas irgi mažės.

„Royal Anthos“ pirmininkas beveik nemato alternatyvų Rusijos rinkai, kuri buvo itin svarbi, antroje vietoje po JAV, kur parduodama 500 mln. vnt. svogūnėlių. Pasak jo, ES vidaus rinkoje galbūt dar galima truputį padidinti pardavimus, bet tai – tik lašas jūroje. Per trumpą laiką rasti naujų realizacijos kanalų sunku.

Bioversija 22 02 02

Taigi, patvirtinus sankcijų paketą, gėlių svogūnėliams ir medelynų produkcijai eksportas į Rusiją stabdomas nedelsiant, o iki šių metų balandžio 9 d. sudarytas sutartis leidžiama įvykdyti iki liepos 10 dienos.

Tačiau ši išimtis sektoriaus neguodžia. Mat ne visi Nyderlandų tiekėjai sugebės iki liepos paruošti užsakymus, nes dalis svogūnėlių dar nebus iškasti iš žemės ir paruošti pristatyti.

Naujos sankcijos turės įtakos ir Nyderlandų medelynams, iš kur į Rusiją eksportuoti daugiamečių augalų sodmenys ir vaismedžių poskiepiai.

Be to, neaišku, kaip reikės įvykdyti įsipareigojimus pagal jau sudarytas sutartis, nes Rusija su dauguma Europos šalių nebeturi susisiekimo oro transportu, įvestas krovinių vežimo Rusijos ir Baltarusijos sunkvežimiais draudimas ES teritorijoje.

Visa tai, pasak H. Westerhofʼo, labai apsunkina eksportą, įskaitant ir gėlių, kurių kol kas nėra sankcijų pakete.

Šaltinis: nieuweoogst.nl
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos