Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Lietuviškų kviečių eksportas į Alžyrą: oficialių pretenzijų negauta

Vilnius. Valstybinė augalininkystės tarnyba, reaguodama į spaudoje pasirodžiusius pranešimus dėl Alžyre kilusių problemų, susijusių su galimai lietuviškų kviečių importu, informuoja, kad oficialaus pranešimo apie neatitikimus nėra gavusi.

Pažymėtina ir tai, kad visi iš Lietuvos į Alžyrą eksportuoti kviečiai buvo tikrinami pagal Alžyro fitosanitarinius reikalavimus, kaip numato Tarptautinė augalų apsaugos konvencija. Augalininkystės tarnybos laboratorijoje tirtuose kviečių mėginiuose iš Alžyrui skirtų siuntų neatitikimų šios šalies reikalavimams aptikta nebuvo.

Lietuviški grūdai ir aliejinių bei pupinių augalų sėklos (kviečiai, miežiai, rugiai, rapsai, žirniai, pupos ir kt.) išvežami į daugelį Europos Sąjungos šalių narių ar eksportuojami į kitas ne ES šalis. Tokių šalių sąraše yra nemažai Afrikos bei Azijos valstybių. Daugumos šalių importuotojai yra suinteresuoti pirkti lietuvišką derlių kaip aukštus kokybės standartus atitinkančią produkciją.

Bioversija 2024 04 26 m7

Prieš keletą dienų žiniasklaidoje pasirodė informacija, neva Alžyras ketina grąžinti 30 tūkstančių tonų importuotų kviečių, kurie pripažinti netinkamais vartoti maistui ir kad esą tie kviečiai buvo importuoti iš Lietuvos per Šveicarijos tiekėją. Laivas į Alžyro uostą įplaukė lapkričio 9 d., produkcija buvo patikrinta ir paėmus mėginius pastebėta, kad kai kurie grūdai neva buvo „spalvoti“.

Tokia informacija buvo pasirodžiusi tik Alžyro žiniasklaidoje. Iki šiol nei Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacija, nei nė vienas mūsų šalies eksportuotojas nėra gavę jokios oficialios informacijos ar pretenzijų dėl minimų kviečių kokybės. Bet kuriuo atveju tokie pranešimai nėra malonūs mūsų šalies grūdų sektoriui ir gadina lietuviškų grūdų įvaizdį tarptautinėse rinkose, kur paprastai jautriai reaguojama į bet kokią panašaus pobūdžio negatyvią informaciją.

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos direktorius Ignas Jankauskas patikina, kad grūdus auginantys žemdirbiai nėra gavę jokių pretenzijų dėl eksportuotų grūdų kokybės – ne tik šiemet, bet ir pastaruosius kelerius metus.

„Auginame ir toliau auginsime bei parduosime tik kokybiškus grūdus. Produkcijos kokybę šiais laikais ir patys ūkininkai turi galimybių tiksliai išsitirti, be to, kokybė tikrinama net kelis kartus, kol ji pasiekia eksporto rinkas, tad nekokybiškiems grūdams „praslysti“ tiesiog nepaliekama jokių šansų“, – užtikrino I. Jankauskas.

Lietuva kasmet eksportuoja apie 4 mln. tonų grūdų.

VAT, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos