Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Rinka
Klaipėdos uoste prasidėjo šiųmečių grūdų eksportas

Klaipėda. Nepaisant šiemet šiek tiek vėlyvesnio grūdų derliaus, Lietuvos ūkininkų užauginti grūdai jau vežami į Klaipėdos uostą ir laivais gabenami į įvairias pasaulio šalis.

Grūdų krovos terminalai rengiasi artimiausiu metu priimti „Panamax“ tipo laivus, kurie vienu metu išplukdys dar daugiau lietuviškų grūdų, pranešė Klaipėdos uosto direkcija. 

„Tikimės, kad šių metų derlius, kuris jau pasiekė uostą, bus gausus ir išpildys krovos bendrovių ir viso Klaipėdos uosto lūkesčius“, – pranešime sakė uosto vadovas Algis Latakas.

Bioversija 23 09 01 m7

Paprastai per Klaipėdos uostą eksportuojama apie 80 proc. visų eksportuojamų lietuviškų grūdų. Pernai žemdirbiai užaugino 5,6 mln. t grūdinių augalų, kurių 3,3 mln. t išgabenta per Klaipėdos uostą.

Paprastai didžiausias pikas kraunant grūdus į laivus būna rugpjūtį ir rugsėjį. Pernai grūdų krovos pikas buvo pasiektas rugsėjį, kai terminalai perpylė 0,54 mln. tonų grūdų.  

Praėjusiais metais daugiausia lietuviškų grūdų iš Klaipėdos uosto išplukdyta į Nigeriją, Ispaniją ir Pietų Afrikos valstybes.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos