Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Į Taivaną – ne tik mėsa, bet ir trąšos iš mėšlo
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Plečiamas eksportuoti į Taivaną galimų produktų sąrašas. Šįkart reikiamą leidimą gavo ir organines trąšas gaminanti Lietuvos įmonė.

Laikinosios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovės Audronės Mikalauskienės teigimu, intensyvus bendradarbiavimas su Taivano institucijomis leidžia plėsti eksportui patvirtintų produktų sąrašą.

Praėjusių metų rudenį Taivano ekspertai auditavo lietuviškos jautienos eksportuotojus, tuomet buvo vertinama ir „Biodinamikos“, gaminančios organines trąšas iš mėsinių galvijų mėšlo, veikla, šiomis dienomis gautas leidimas eksportuoti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Praėjusią savaitę Taivanas patvirtino ir tris Lietuvos įmones jautienos eksportui. Pernai Taivano atstovai taip pat auditavo Lietuvos kiaušinių, pieno, žuvies produktų gamintojus, vėliau buvo patvirtintos trys pieno, trys žuvininkystės bei viena kiaušinių produktų įmonė.

Praėjusią savaitę pranešta ir apie atsidariusią naują, Pietų Korėjos, rinką Lietuvos paukštienos gamintojams. Paukštienos eksportuotojų sąraše – Vilniaus paukštynas ir bendrovės „Krekenavos agrofirma“ bei „Vlantana“, kuriose pernai rugsėjį vyko jungtinis dviejų Pietų Korėjos institucijų auditas. Teigiama, kad leidimai galėjo būti suteikti dar anksčiau, nes jau 2018 metais derybos dėl jų suderinimo artėjo prie pabaigos, tačiau viską pristabdė pandemija.

Taip pat pradėtos ir leidimų gavimo procedūros dėl kiaušinių produktų eksporto į Pietų Korėją.

2021 metais žemės ūkio ir maisto produktų bendrasis eksportas iš Lietuvos į Pietų Korėją siekė 13,3 mln. eurų – 8,9 proc. daugiau nei 2020 metais. Daugiausia vežta sūrių ir varškės, žuvies gaminių bei gyvūnų pašarų.

Per tris praėjusių metų ketvirčius eksportas į Taivaną siekė 2,7 mln. eurų – 98,1 proc. daugiau nei prieš metus. Daugiausia eksportuota šokolado ir kitų maisto produktų, turinčių kakavos, produktų, naudojamų gyvūnų pašarams.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos