Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Rinka
Estijoje pienas šiek tiek pigo, kiauliena – brango

Talinas. Estijos statistikos departamento duomenimis, vidutinė pieno supirkimo kaina šalyje per metus (šių metų rugpjūtį, palyginti pernai tuo pačiu mėnesiu) nukrito 0,9 proc. iki 300,56 euro už toną.

Pieno supirkimo apimtys paaugo 1,5 proc., iki 65,2 tūkst. t.

Per mėnesį (rugpjūtį, palyginti su liepa) pieno supirkimo kainos Estijoje sumenko vidutiniškai 0,9 proc., supirkimo apimtys – 0,3 proc.

Bioversija 23 04 27

Minėtu laikotarpiu supirkto pieno vidutinis riebumas buvo 3,8 proc., vidutinis baltymingumas – 3,3 proc.

Estijos pieno perdirbimo įmonės rugpjūtį pagamino 9,0 tūkst. t geriamojo pieno (1,1 proc. mažiau nei prieš metus), 2,5 tūkst. t grietinėlės (tiek pat), 3,4 tūkst. t rūgpieno (2,9 proc. mažiau), 0,4 tūkst. t sviesto (tiek pat), 3,8 tūkst. t varškės ir sūrių (2,7 proc. daugiau).

Estijos statistikos departamento duomenimis, kiaulienos supirkimo kainų vidurkis šalyje per metus (šių metų rugpjūtį, palyginti su pernai rugpjūčiu) išaugo 13,7 proc., avienos ir ožkienos – 7,7 proc., tuo tarpu jautienos – nukrito 6,5 proc.

Už kilogramą superkamos kiaulienos rugpjūtį buvo mokama vidutiniškai 1,8 euro, jautienos – 2,1 euro, avienos ir ožkienos – 2,7 euro.

Rugpjūtį supirkta 3274 t kiaulienos, 713 t jautienos, 5 t avienos ir ožkienos.

Estijos SEB bankas skelbia, kad Baltijos šalių pieno rinkoje tiek pagal žaliavinio pieno gamybos, tiek ir pagal jo perdirbimo apimtis, pirmauja Lietuva.

Banko atliktų rinkos tyrimų duomenimis, Lietuva žaliavinio pieno pagamina beveik tiek pat kiek Latvija ir Estija kartu, o lietuviški sudaro 60 proc. Baltijos šalyse gaminamų pieno produktų.

Pastaraisiais metais trijose Baltijos valstybėse kasmet buvo pagaminama vidutiniškai 3 mln. t žaliavinio pieno, iš jų 1,4 mln. t – Lietuvoje, o apytikriai po vienodą likusią dalį – Latvijoje ir Estijoje.

Pieno produktų trijose šalyse per metus pagaminama apie 2,8 mln. t, iš jų 1,7 mln. t Lietuvoje, o likusią gamybos dalį maždaug po lygiai dalijasi Latvija ir Estija.

Baltijos šalių pieno rinką Estijos SEB išanalizavo vadovaudamasis nacionalinių statistikos tarnybų ir „Eurostat“ duomenimis.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos