Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Rinka
Austrų ir šveicarų kepykloms trūksta miltų
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Viena / Bernas. Austrijos, Šveicarijos duonos ir pyragų kepėjai panikuoja – dėl prastesnio kviečių derliaus rinkoje itin sumažėjo miltų pasiūla, jie pabrango, o tai kelia ir gaminių savikainą.

Anksčiau į Austrijos rinką buvo tiekiami dideli šalyje užaugintų kviečių kiekiai, todėl kepėjai turėjo pakankamą miltų pasiūlą. Dabar netgi mažos, iki 1 tūkst. tonų miltų partijos, išgraibytos.

Austrija didelius produkcijos kiekius parduoda tokioms šalims, kaip Italija, Šveicarija ar Prancūzija. Šiose šalyse grūdų derlius šiemet buvo prastas, o pasaulinės produkcijos atsargos sumažėjo dėl koronaviruso krizės.

Bioversija 23 09 01 m7

Kaip praneša leidinys „Kronen Zeitung“, nepaisant sumažėjusios grūdų ir miltų pasiūlos vietos rinkai, Austrijos vyriausybė teigia, neketinanti įvesti grūdų eksporto apribojimų. Tai paskelbė žemės ūkio ministrė Elisabeth`ė Koestinger (Elizabetė Kostinger). Jos teigimu, ūkininkai turėtų parduoti savo derlių už geriausią kainą.

Situacija grūdų rinkoje šiemet nepalanki ir Šveicarijos malūnininkams. Neregėtai išaugusių grūdų kainų nebeįmanoma kompensuoti nei didinant gamybos efektyvumą, nei atsisakant pelno maržos, tenka kelti mažmenines kainas.

Leidinio „Bauern Zeitung“ duomenimis, miltų pramonė kenčia nuo realaus sąnaudų padidėjimo.

Kaip teigia Šveicarijos kepėjų ir konditerių asociacijos direktoriaus pavaduotoja Claudia Vernokki (Klaudija Vernoki), kepyklėlės ir konditerijos parduotuvės susiduria ne tik su miltų brangimu. Jų prekybos kaštai pastaruoju metu gerokai išaugo ir dėl kitų dalykų: neigiamos įtakos turėjo ir energijos išteklių, pieno, sviesto brangimas. Įmonės fiksavo bendrą sąnaudų padidėjimą nuo 5 iki 15 proc.

Parengta: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos