Vilnius. Lietuvos mėsos perdirbimo įmonėms šiais metais pavyko sklandžiau persiorientuoti nuo Rytų rinkų į euro zonos šalis, sako „Danske Bank" ekonomistas. Pasak banko vyriausiojo analitiko Baltijos šalims Roko Grajausko, Lietuvos pienininkai pasirinko egzotiškas rinkas, kuriose pavyko pasiekti tik laikinų pergalių.
„Mėsininkai, kurie iš pradžių lėčiau judėjo, aiškiai fokusavosi į Europos rinką, euro zonos šalis - Nyderlandus, Italiją, Vokietiją - jie labai sėkmingai persiorientavo, jų eksporto kritimas šiemet yra labai nedidelis. O pienininkai, kurie orientavosi į egzotiškas rinkas, pasiekė momentinių pergalių ir bendras jų rezultatas yra silpnas. Geriausiai, kur jiems pavyko persiorientuoti, buvo Lenkija ir JAV, kur pamažu didino eksportą ir jis yra tvarus", - trečiadienį spaudos konferencijoje sakė R.Grajauskas.
Pasak jo, pamažu JAV rinkoje įsitvirtinantys pienininkai ten uždirba mažiau.
„Matome, kad pienininkams pakankamai sėkmingai pavyksta didinti savo eksportą į JAV, pardavimai ten yra išaugę. Aišku, pelno maržos ten nėra tokios pačios, nes parduodama be savo prekės ženklo ir dėl to maržos yra žymiai mažesnės. (...) JAV yra panašiai kaip Europa - vakarietiška valstybė su panašia vartojimo kultūra. Daug sunkiau, kai pabandė pieno produktus eksportuoti, pavyzdžiui, į Saudo Arabiją, Malaiziją ar Iraną. Buvo ten momentinių pergalių, pavyksta išvežti vieną didelę partiją, bet kažkaip neįsitvirtinama", - kalbėjo „Danske Bank" analitikas.
Lapkričio viduryje Lietuva ir Kinija pasirašė protokolą dėl veterinarinių ir higienos reikalavimų į Kiniją eksportuojamiems pieno produktams ir veisliniams galvijams. Protokolas yra formalus prekybos leidimas, o eksporto pradžia priklausys nuo to, kaip abiejų šalių veterinarijos tarnyboms seksis derinti eksporto sertifikatus.
Rugsėjo pradžioje Lietuva gavo oficialų raštą, leidžiantį jos gamintojams eksportuoti mėsą į JAV.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Didėja ekologinės žemdirbystės plotai
2024-11-05 -
Kodėl pabrango rapsai?
2024-11-04 -
Moliūgai: vieni dėl išmokų, kiti – pardavimui
2024-10-30
Skaitomiausios naujienos
-
Kyla grūdų supirkimo kainos
2024-10-18 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28 -
Žemdirbiai galės įsigyti dirbamos valstybinės žemės
2024-10-16
(0)