Ukmergė. Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) narių gretos auga, tačiau ūkininkams nerimą kelia paramos klausimai, pasigendama ir aiškesnės valdžios pozicijos. Tai ir kiti klausimai aptarti antradienį vykusiame asociacijos visuotiniame narių susirinkime.
Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis susirinkime kalbėjo, kad vienas didžiausių ekologinių ūkių savininkų galvos skausmų susijęs su finansavimo nutraukimu. „Didelė dalis ūkininkų patikėję valdžios parama perėjo nuo tradicinės prie ekologinės žemės ūkio veiklos. Tačiau, netekus finansinės paramos, ekologinei žemdirbystei plėtoti perspektyvos gerokai mažės", - teigė pirmininkas. Neramina ūkininkus ir 2014-2020 m. programų finansavimas.
Asociacijos nariai taip pat pasigenda ir valdžios palaikymo viešinant produkciją. Buvo išsakyta nuomonė, kad vartotojai turėtų gauti daugiau informacijos apie ekologiškus produktus, bendrai apie ekologiško ūkininkavimo naudą aplinkai. Manoma, kad tam daugiau dėmesio turėtų skirti Žemės ūkio ministerija.
Antradienį Ukmergėje surengtas Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos visuotinis narių susirinkimas vietoje kovo 31-ąją neįvykusio susirinkimo
„Gal reikėtų pasekti kitų Europos šalių pavyzdžiu, kuriose tos šalies ūkininkų pagaminta ekologiška produkcija naudojama viešojo maitinimo reikmėms švietimo įstaigose, senelių namuose, kariuomenėje? Tai būtų ne tik parama ekologiją propaguojantiems šalies ūkininkams, bet ir nauda visuomenei", - svarstė asociacijos pirmininkas.
Pasak jo, apie tai, kad valdžios požiūris į ekologinį ūkininkavimą bei ekologišką produkciją dar toli gražu skiriasi nuo ūkininkų lūkesčių, iliustruoja kad ir Tymo turgelio sostinėje miglota ateitis.
„Kodėl neperėmus gerosios kitų, pažangiai ūkininkaujančių, Europos šalių patirties? Ten dažname mieste kartą ar keliskart per savaitę veikiančius ūkininkų turgus galima pamatyti net pačioje miesto širdyje - aikštėje prie rotušės. Juk aikštė prie Seimo šeštadieniais tuščia būna. Tad kodėl jos neišnaudoti prekybai sveika ir visame pasaulyje pelnytai vertinama ekologiška produkcija?" - mintis apie galimybę skatinti visuomenę vartoti daugiau ekologiškos produkcijos ir tuo pačiu paramą ūkininkams išsakė S. Daniulis.
Pristatydamas praėjusių metų asociacijos veiklos ataskaitą pirmininkas pabrėžė, kad lygiuojamasi į Vakarų Europos ekologinių ūkių patirtį. LEŪA nuo 2012 m. yra Tarptautinės ekologinės žemdirbystės judėjimo federacijos (IFOAM) narė, nuo 2013 m. prisijungė prie Tarptautinio ekologinio žemės ūkio centro Centrinei ir Rytų Europai (EkoConnect). Asociacijos nariai nuolat dalyvauja tarptautinėse konferencijose, IFOAM EU Group ūkininkų grupės posėdžiuose
2010 m. įkurta asociacija šiuo metu vienija 223 narius. Tai sudaro 7,67 proc. visų šalies ekologinių ūkių. Asociacijos narių ūkiai užima 23 tūkst. 670 ha plotą, kuris sudaro beveik 11 proc. nuo viso šalies ekologinio ploto. Vidutinis ūkio dydis - apie 115 ha. Pernai prie LEŪA gretų prisijungė 35 ekologiniai ūkiai.
LEŪA veikla apima tokias sritis šskirtinės kokybės, ekologiškų produktų bei biodinaminio žemės ūkio produkcijos gamyba.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)