Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Renginiai
Prasidėjo paroda „Ką pasėsi 2019“

Akademija (Kauno r.). Ketvirtadienį VDU Žemės ūkio akademijoje prasidėjo 24-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2019“.

Ekspozicijose parodos lankytojų laukia apie 500 eksponentų: 300 įmonių ir organizacijų, 200 smulkiųjų gamintojų (tautodailininkų, kaimo amatininkų, sodininkų, gėlininkų, maisto produktų prekiautojų).

Parodoje dalyvauja 26 užsienio kompanijos iš 8 pasaulio šalių (Vokietijos, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Danijos, Lenkijos, Suomijos ir Rusijos).

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Į parodos atidarymą atvyko ir premjeras Saulius Skvernelis, pats prisipažinęs, kad joje lankosi pirmą kartą. Jis kalbėjo apie žemės ūkio reikšmę šalies ekonomikai, eksportui, būtinybę neatsilikti nuo kitų valstybių ir naudotis  naujausiomis technologijomis. „Turime neatsilikti, nes prarasime savo konkurencingumą. Tikiuosi, kad parodoje atrasime idėjų ir būsime bent pusę žingsnio priekyje“, – kalbėjo premjeras.

S. Skvernelis sakė, kad viena aktualiausių problemų Lietuvos žemdirbiams yra  diskriminacija tiesioginių išmokų srityje. Anot jo, Vyriausybė ir Žemės ūkio ministerija bando keisti šią situaciją. Vėliau premjeras skyrė pusvalandį laiko stendų apžiūrai, bendravo su parodos dalyviais, mielai priėmė jam dovanojamas smulkias dovanas.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys šmaikštavo, kad pernai gimusį savo vaiką bandys nukreipti ūkininko profesijos keliu. „Matau dideles perspektyvas šiame sektoriuje.  Žemės ūkyje esmė yra jungtys. Čia galime atrasti kuo daugiau partnerių tarp žemės ūkio ir verslo logikos bei pirkėjų, žemės ūkio ir žinių. Ši paroda tas jungtis įprasmina“, – tardamas sveikinimo žodį kalbėjo G. Surplys.

Pagrindinio parodos rėmėjo bendrovės „Specagra“ direktorius Renaldas Pelanis teigė, kad sunku kasmet pristatyti naujoves, tačiau ši paroda labai reikalinga tiek ūkininkams, tiek pardavėjams.

„Šiemet mūsų bendrovė švenčia 20 metų veiklos jubiliejų. Ta proga norime pabendrauti su savo klientais, pasidžiaugti jų ir mūsų laimėjimais bei toliau tęsti bendradarbiavimą. Per tuos 20 metų pardavėme jau gerokai daugiau nei 1000 traktorių.

Per šiuos du dešimtmečius Lietuvos žemės ūkis pasikeitė neatpažįstamai. Manau, kad ir toliau turime skirti daug dėmesio inovacijoms, jos veda į priekį, duoda našumą. Galiu teigti, kad ūkininkai supranta inovacijų naudą, suvokia, kad jie konkuruoja ne tik šalies viduje, bet ir tarptautiniu mastu“, – pažymėjo R. Pelanis.

Bendrovės „Galuotas“, prekiaujančios įvairia žemės ūkio technika, vadybininkas Donatas Poškevičius sakė, kad net nesvarsto klausimo, ar dalyvauti parodoje. „Tai yra  geriausia vieta pademonstruoti turimą techniką, susitikti su ūkininkais ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos. Čia lankosi ne tik ūkininkai, bet ir įmonių atstovai“, – sakė jis.

Bendrovės  „Konekesko Lietuva“ Žemės ūkio technikos ir įrangos departamento direktorius Virginijus Apšega teigė, kad paroda labai naudinga ūkininkams. „Juk čia vienoje vietoje gali pamatyti beveik viską, kad parduodama Lietuvoje. Taip, čia jie susipažįsta ir su konkurentų siūlomais gaminiais, bet nieko nepadarysi. Pirkėjų teisė rinktis brangesnį, bet kokybišką gaminį, ar pigesnį, bet žemesnės kokybės“, – svarstė V. Apšega.

Nuolat parodoje dalyvaujančios bendrovės „GPS meistras“, prekiaujančios dronais, navigacinėmis sistemomis, radarų detektoriais, vadovas Ričardas Pūkas pažymėjo, kad šios parodos lankytojai skiriasi nuo besilankančių kitose parodose. „Lankstinuką pasiėmęs ūkininkas viską atidžiai perskaito, išnagrinėja, o kitą kartą atvyksta jau susipažinęs ir turėdamas klausimų. Miestiečiai lankstinukus dažniausiai iš karto išmeta“, – pasakojo R. Pūkas.

Anot jo, Lietuvos ūkininkai kol kas dronus naudoja pagal jų tiesioginę paskirtį, o tręšimui, purškimui pritaikytų brangių dronų paklausa nėra didelė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos