Akademija (Kauno r.). Parodos „Sprendimų ratas 2017“ organizatoriai gali pasidžiaugti: nuolatiniai naujų idėjų ieškojimai ir pastangos, kad būtų naudinga dalyviams ir įdomu lankytojams, turėtų duoti rezultatų. Šiųmetė paroda įgis naujų formų, kurios gali būti pirmasis žingsnis į kiek kitokį formatą.
Dešimtoji paroda „Sprendimų ratas“ Aleksandro Stulginskio universitete vyks spalio 5-7 d. Kaip visada, joje gausu eksponatų, seminarų, renginių ir, tradiciškai, parodos medaliai geriausiems.
Likus maždaug savaitei iki „Sprendimų rato“ pradžios, ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko (ŽŪMTP) direktorius dr. Virginijus Venskutonis, pagrindinis parodos organizatorius, sakė, kad dar reikia apgalvoti „tūkstantį smulkmenų". Palengvės po atidarymo, o tikrą palengvėjimą jis pajus tik sekmadienį - kitą dieną po parodos pabaigos. „Kai dauguma dalyvių išsikrausto, galiu lengviau atsipūsti, kad niekam nieko neatsitiko. Juk žmogus - pati svarbiausia vertybė", - net ir tokiam patyrusiam parodų vilkui, surengusiam jų daugiau kaip 40, nesvetimas nerimo jausmas.
Parodos rengiamos naujovėms pristatyti, tad ir šiemet jų bus. Rudeninės parodos tikslas - susipažinti su miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų naujovėmis. Tačiau šiemet miškininkai kiek sujaukė parodos organizatorių planus. „Visi žinome, kiek iečių laužoma dėl rengiamos urėdijų reformos. Miškininkai nežino, kas bus toliau, kaip jie gyvens, dalis žmonių jau atleidžiami, kiti patys išeina. Todėl nė viena urėdija nenorėjo dalyvauti parodoje, nors kasmet joje prisistatydavo po 6-8 urėdijas", - kalbėjo ŽŪMTP direktorius.
Urėdijas parodoje pakeis Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kuri pristatys gamtos paveldo objektus, draustinius, rezervatus, nacionalinius parkus, organizuos vaikams žaidimus (beje, vaikams organizatoriai numatę ir atskirą kiemelį, kur vyks įvairūs renginiai). Be to, miškų tema bus gausiau analizuojama seminaruose ketvirtadienį ir penktadienį, ir viename jų „Valstybinių miškų valdymo konsolidavimas į vieną įmonę", pasak V. Venskutonio, kaip tik ir bus aptariama, kas šiuo metu vyksta. „Taigi, miškai, nors ir kiek kitu aspektu, mūsų parodoje vis tiek yra. Bus ir eksponatų, ir parodos medaliais apdovanotų žmonių, kurie susiję su miškais", - konstatavo jis.
Iš viso 21 seminare bus aptariamos pačios įvairiausios temos - nuo miško, žmogaus ir laukinių gyvūnų santykio iki inžinerinės grafikos.
„Sprendimų rato" organizatoriai 10 metų glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos žvejų ir medžiotojų draugija. Ji kvies parodos lankytojus dalyvauti bendrame Gamtos tyrimų centro ir draugijos projekte, kaip pagerinti stambiųjų mūsų krašto plėšrūnų - meškų, vilkų ir lūšių - apskaitą. „Tarp užsienio mokslininkų, kūrusių šią apskaitą, yra ir lietuvis, kuris, kiek girdėjau, bandys ją pritaikyti Lietuvoje", - atskleidė kai kurių subtilybių V. Venskutonis. Medžiotojai, kaip ir kasmet, pasiūlys įvairių renginių, tradiciškai ant laužo virs žvėrienos sriubą ir žuvienę.
Technikos paviljone dominuos miškams skirta technika. „Bandome prisikalbinti kuo daugiau technikos gamintojų, nes norime restruktūrizuoti pavasarinę parodą „Ką pasėsi...", kurioje technikos gamintojai jau skundžiasi, kad netelpa. Todėl miškų ir gyvulininkystės techniką, technologinius sprendimus, norėtume perkelti į „Sprendimų ratą" - juk tai yra miškų ir gyvulininkystės paroda, tam yra puikiausios sąlygos. Kalbame su technikos gamintojais, tikiuosi sulaukti gerų pokyčių kitose parodose. Išplėsta gyvulininkystės technologijų tematika rudeninėje parodoje - mano svajonė", - pripažino V. Venskutonis.
Kaip pavyzdį jis minėjo Hanoverio parodą - ten gyvuliai užima vieną paviljoną iš 30, o visi kiti skirti technikai, pašarų ruošimui, technologijoms. Todėl ir „Sprendimų rate", jo manymu, turi dominuoti ne gyvuliai, nes jiems skirtų parodų kasmet vyksta ne viena, o technika ir technologijos. Šiemet kartu su triušiais, avimis, ožkomis, žirgais, alpakomis, paukščiais bus ir šiek tiek galvijų - jų atveš ASU Mokomasis ūkis. Vyks ir parodomasis avių kirpimas, nes avių augintojų sparčiai daugėja ir avininkystės temos yra aktualios. Kartu su gyvūnais paviljone bus demonstruojama fermų įranga, vyks nemažai seminarų gyvulininkystės tematika.
„Kai važiavau su ūkininkais į Hanoverio parodą, jie manęs prašė - padarykite čia tą patį, parodykite technologines naujienas, kad mums nereikėtų į Vokietiją važiuoti. O gyvulių mes ir patys gerų turime", - prisiminė prašymą V. Venskutonis. Taigi, šių metų paroda turėtų tapti pirmuoju žingsniu, kad gyvulininkystės technika ir technologijos iš pavasario persikeltų į rudeninę parodą.
ŽŪMTP direktorius atkreipė dėmesį, kad šiųmetinėje parodoje bus užpildyti visi trys paviljonai - parodos dalyvių skaičius padidėjo iki 105, neskaičiuojant kaimo verslo atstovų ir amatininkų. Net ketvirtadalis įmonių parodoje dalyvaus pirmą kartą, dauguma jos gyvulininkystės srities. Tai - organizatorių įdirbio, ilgų ir argumentuotų diskusijų rezultatas. Dalyvių bus ir iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos. „Tai, kad visi dalyviai bus po stogu, taip pat tam tikras mūsų laimėjimas. Ir dalyviams, ir lankytojams bus patogiau, šilčiau", - pasidžiaugė parodos organizatorius.
Dar vienas jo noras - kad pagaliau nustotų visi lyginti pavasario ir rudens parodas dalyvių, eksponatų, ir lankytojų gausa, nes tai nelyginami dalykai. „Žemėnauda Lietuvoje užima du trečdalius teritorijos, miškai, kuriuos akcentuojame rudenį - trečdalį. Tai ir atsispindi parodose, bet niekas apie tai nesusimąsto", - teigė V. Venskutonis.
Paskelbti geriausi eksponatai
Geriausiems „Sprendimų rato" eksponatams, kuriuos rinko autoritetinga vertinimo komisija (prof. E. Šarauskis, prof. E. Bartkevičius, doc. dr. V. Venskutonis, prof. V. Jukna ir E. Tijušas), tradiciškai bus įteikti parodos medaliai. Laureatai bus pagerbti per parodos atidarymą, spalio 5 d. 10 val. Parodos medaliais ir diplomais bus apdovanoti su gyvulininkystės, miškų, medžioklės technika, technologijomis, veislininkyste ir informavimo sprendimais susijusios įmonės:
- Traktorius Massey Ferguson MF 6718 S (AB „East West Agro")
- Universalus ratinis traktorius Valtra T234 Versu Smart Touch (UAB „Rovaltra")
- Akumuliatorinis grandininis pjūklas Stihl MSA 140C-BQ (Mocevičiaus įmonė „Ginalas")
- Komunikavimo-informavimo sprendimai, skirti gyvulininkystės moderniųjų technologijų populiarinimui (redakcija „Mano ūkis")
- Elektrinis krautuvas gyvulininkystei Weidemann 1160 eHoftrac (UAB „Dalaudas ir Co")
- Mobilus medžioklės įrenginys - universali priekaba (Vytautas Saltonas)
- Mėšlakratė Joskin Siroko S5513/13V (UAB „Ivabaltė")
- Universalios galvijų apžiūros veterinarinės staklės (UAB „Specagra")
- Už veislininkystę ir jos vystymą Lietuvoje (Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija)
- Už ragų apdirbimo išskirtinės technologijos sukūrimą (Virginijus Narkus)
Paroda finišuos šeštadienį, spalio 7-ąją, pirmojo Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkurso, kuris vyks tos pačios dienos rytą, laureatų apdovanojimu.
Parodos „Sprendimų ratas" pagrindinė rėmėja - bendrovė „East West Agro".
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)