Akademija, Kauno r. Prasideda 25-oji žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... “ Didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse lankytojus žada stebinti unikaliais eksponatais ir inovacijomis.
Šiandien Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) prasidėjusi paroda truks iki šeštadienio. Tradiciškai ši paroda būdavo rengiama pavasarį, tačiau pandemija įnešė korekcijų.
„Įvertinę situaciją dėl koronaviruso pandemijos ir atsižvelgę į nuolatinių parodų dalyvių ir partnerių siūlymus, priėmėme sprendimą šį visai Lietuvai svarbų renginį šiemet organizuoti rudenį. Puikiai suprantame, kad „Ką pasėsi...“ tradiciškai asocijuojasi su darbymečio pradžia, tačiau kartais nuo mūsų nepriklausančios aplinkybės skatina ieškoti naujų sprendimų“, - sakė parodos „Ką pasėsi... 2021“ organizatorių komandai vadovaujantis VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovas dr. Virginijus Venskutonis.
Žinių ir inovacijų sklaidos centru tapsiančioje Akademijoje laukiama iki 150 žemės ūkio naujoves pristatysiančių įmonių ir apie 100 smulkiųjų prekybininkų.
Tradiciškai gausiausia bus žemės ūkio technikos ekspozicija. Taip pat bus pristatoma moderniausia sandėliavimo įranga, įranga ir produktai gyvulininkystei, paukštininkystei, miškų ir komunalinio ūkio technika, skaitmeninės technologijos žemės ūkiui, sėklos, augalų apsaugos priemonės, trąšos, statybos, vandentvarkos, šilumos ūkio produktai ir daugelis kitų gaminių bei paslaugų.
VDU Žemės ūkio akademijoje prasidėjo 25-oji žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“
Parodos lankytojų laukia ir turininga šviečiamoji programa, be kurios VDU ŽŪA vykstančios parodos neįsivaizduojamos. Iki pandemijos „Ką pasėsi...“ parodas aplankydavo apie 70 tūkst. lankytojų.
Parodoje – ateities žemės ūkis
Į jubiliejinės parodos atidarymą šį rytą susirinko VDU, Žemės ūkio ministerijos vadovai, žemės ūkio verslo atstovai ir ūkininkai. Sveikinimą parodos organizatoriams ir dalyviams atsiuntė Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, šiuo metu viešintis JAV.
VDU rektorius prof. Juozas Augutis teigė, kad atėjo laikas atitaisyti žalą žemei, kuri kai kada buvo eksploatuojama per daug grubiai. Ir šioje parodoje matome, kokias dideles galimybes turime plėtoti ateities žemės ūkį, tausojantį žemę, kurias suteikė mokslas ir žmonių supratimas.
VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė pastebi, kad ne kiekvienas renginys sulaukia tokios brandos – 25 metų. Parodoje „Ką pasėsi...“, pasak kanclerės, galime pamatyti progresyvų, ateities žemės ūkį. Parodos vainikuoja akademijos mokslininkų ir verslo atstovų bendradarbiavimo rezultatus. Mokslininkai drauge su pažangos siekiančiais ūkininkais, produktus ir paslaugas agrosektoriui teikiančiomis įmonėmis nuolat aktyviai bendradarbiauja, atlieka eksperimentus, įgyvendina projektus, išbando naujas technologijas, kuria inovacijas.
Parodos šeimininkai ir organizatoriai (priekyje, iš kairės): dr. Virginijus Venskutonis, VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas
„Viena svarbiausių universiteto misijų – šviesti visuomenę. Akivaizdu, kad minias žmonių sutraukiančios mūsų organizuojamos parodos, jų šviečiamosios programos yra puikūs instrumentai šiai misijai įgyvendinti atskleidžiant visuomenei šiuolaikinio žemės ūkio galimybes ir perspektyvas“, – būsimo renginio tikslus komentuoja A. Miceikienė.
Generalinis parodos rėmėjas – „Dotnuva Baltic“. Bendrovės generalinis direktorius Jonas Bakšys akcentavo, kad jų verslą ir parodą jungia bendra misija – žemės ūkis.
Parodos organizatorius ir dalyvius sveikino „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Jonas Bakšys
Parodos organizatoriams dėkojo taip pat nuo pat pradžių parodoje ištikimai dalyvaujanti bendrovė „DOJUS agro“ ir jos įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.
Kokias galimybes turi šalies žemės ūkis, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako matąs lankydamasis ūkiuose: „Turime, kuo didžiuotis. Bet svarbu ne tik technologinės naujovės – ne mažiau svarbus mokslo indėlis ir bendradarbiavimas kartu su technologinėmis naujovėmis. Užauginti biologinę įvairovę be ūkininko, mokslo ir technologijų nepavyks.“
Ministras pašmaikštavo – gerai, kad paroda dėl pandemijos nusikėlė į rudenį, o ne į žiemą dėl klimato kaitos.
Kontrastas tarp 1-osios ir 25-osios parodos šiandien kelia šypseną
V. Venskutonis pasakoja, kad tuometis universiteto rektorius prof. Albinas Kusta, 1995-aisiais grįžęs iš kelionės JAV, kur turėjo galimybę apsilankyti žemės ūkio parodoje, ėmė skatinti kolegas imtis iniciatyvos aktyviau bendradarbiauti su verslu. Tuo metu į rinką jau buvo atėjusios šiuo metu agroverslo lyderėmis tapusios įmonės, kurios irgi ragino universitetą imtis iniciatyvos visus suvienyti.
Į parodą atėjęs prof. Albinas Kusta, parodos krikštatėvis, džiaugėsi, kad paroda taip įsibėgėjo
„Verslas buvo teisus, nes esminis parodų tikslas – mokslo inovacijų sklaida. Atvirai tariant, šiandien šypseną kelia prisiminus, kokiomis sąlygomis savo pirmąją parodą, tilpusią vieno fakultetų fojė, sėkmingai pavyko surengti. Visame universitete turėjome vieną labdara gautą kompiuterį ir vieną fakso aparatą, kurio popieriaus „kilimas“ nutįsdavo per visą darbo kabinetą“, - prisimena V. Venskutonis.
Parodų formatas ėmė sparčiai augti, Lietuvos ūkininkams pradėjus naudotis ES struktūrinių fondų parama – parodos, pasak V. Venskutonio, buvo bene vienintelė galimybė iš arti apžiūrėti ir išsirinkti naują, modernią vakarietišką žemės ūkio techniką.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)