BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Žieminių rapsų plotai kitų metų derliui Vokietijoje sumažės

Berlynas. Vokietijoje žieminiais rapsais užsėti plotai 2024 m. derliui turėtų sumažėti 4–7 proc. – iki 1,09–1,13 mln. hektarų, suskaičiavo Vokietijos aliejinių augalų augintojų asociacija (UFOP).

Nepalankūs orai sutrukdė sėkmingai sėjai: dėl perteklinės drėgmė nebuvo galima anksti pradėti sėti, o vėliau rudens orai pasikeitė į labai sausus, sakoma pranešime.

Be to, pernai, sumažėjus rapsų kainoms, aliejiniai augalai ūkininkams tapo mažiau patrauklūs.

Bioversija 2024 04 26 m7

UFOP tradiciškai kasmet pateikia išsamią ataskaitą apie būsimus rapsų pasėlius Vokietijoje. Šalis konkuruoja su Prancūzija dėl didžiausios Europoje rapsų, naudojamų maistiniams aliejams, pašarams ir biodyzelinui, gamintojos titulo.

UFOP duomenimis, esami rapsų pasėliai Vokietijoje, šiuo metu yra „nuo geros iki labai geros“ būklės, todėl tikimasi, kad jie gerai paruoš žiemai.

Gausūs krituliai spalio–lapkričio mėnesiais, nors ir nepageidautini žieminių javų sėjai, palankiai paveikė rapsų pasėlius, padėjo papildyti vandens atsargas po sausos rudens pradžios.

Asociacijos teigimu, rapsų kainų kritimą Paryžiaus „Euronext“ biržoje 2023 m. iš dalies lėmė didelis maistinių aliejų atliekų, skirtų biodyzelinui gaminti, importas iš Kinijos.

Europos Komisija rugpjūtį paskelbė pradėjusi tyrimą, ar apeinant ES importo muitus, per Kiniją ir Britaniją buvo gabenamas biodyzelinas iš Indonezijos.

UFOP vertinimu, 2023 m. pirmąjį pusmetį ES iš Kinijos importavo apie pusę milijono tonų biodyzelino, kuris, kaip teigiama, buvo įvežtas kaip panaudotas aliejus. Dėl to Europoje sumažėjo vietinio rapsų aliejaus poreikis biokurui gaminti, o kartu krito ir rapsų paklausa.

2024-ųjų sezonui prognozuojama palankesnė rapsų paklausa, nes ES palaipsniui nutraukia palmių aliejaus naudojimą biokurui gaminti, siekiant apsaugoti Azijos atogrąžų miškus, kurie masiškai kertami palmių plantacijoms įveisti.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos