Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Žieminiai cukriniai runkeliai - ateitis ar fantazija?

Kelnas. Vokietijos mokslininkai daug metų intensyviai darbuojasi, kurdami šalčiui atsparius cukrinius runkelius. Skelbiama apie pirmuosius sėkmingus rezultatus, kartu pabrėžiama, kad kuriant komercines veisles vis dar susiduriama su daugybe kliūčių.

Ekspertų vertinimu, žieminiai cukriniai runkeliai, palyginti su dabartinėmis auginimo technologijomis, leis gauti 25 proc. didesnį derlių. Žieminiai šakniavaisiai pasižymi ir didesniu cukringumu (dėl ilgesnio augimo laikotarpio).

Žieminių runkelių veisimo tyrimai rodo, kad didesnį cukraus kiekį galima būtų gauti pagerinus runkelių toleranciją šalčiui rudens-žiemos sezono metu, praneša Žemės ūkio informacijos tarnyba „Zuckerrübe“ (priklausanti kompanijai „Pfeifer & Langen GmbH & Co. KG“ ).

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Kadangi žieminiai runkeliai prieš žiemą augina biomasę, jų lapai ir net šaknys dėl nepalankių sąlygų žiemą nukenčia nuo šalčių.

Naujausi jautrumo šalčiui mažinimo tyrimai visų pirma susiję su augalų metabolizmo pokyčiais. Laboratoriniai tyrimai apima genų modifikavimą ir jų skilimo produktų susidarymą šaltoje aplinkoje.

Kaip informuoja Žemės ūkio informacijos tarnybos  „Zuckerrübe“ tinklalapis, greitesnių rezultatų galima būtų sulaukti taikant CRISPR-Cas genų metodą. Tačiau ES teisės aktai jį traktuoja kaip ir GMO metodus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos