Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Vokietijos ūkininkų labiausiai vertinamos įmonės neužleidžia pozicijų
Asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Berlynas. Kasmetinė Vokietijos žemės ūkio draugijos (DLG) apklausa rodo, kad šios šalies ūkininkai labiausiai vertina „Fendt“ ir „Claas“, „DeLaval“ ir „Lely“ „Bayer CropScience“ ir BASF kompanijas. Kaip ir praėjusiais metais, visos jos yra „Įvaizdžio barometro“ skirtingų kategorijų dešimtuko pirmosiose pozicijose.

Tradiciškai prekių ženklai vertinti septyniose skirtingose kategorijose: žemės ūkio technikos, gyvulininkystės technologijų, pašarų ir įrangos, žemės ūkio chemijos ir sėklų, bankininkystės ir draudimo, prekybos ir paslaugų teikimo bei atsinaujinančios energijos.

Prekės ženklo indeksas (maksimali riba – 100) apskaičiuotas vertinant keturias sritis: prekių ženklo įvaizdį, žinias, savybes (rezultatus) rinkoje ir lojalumą jam.

Bioversija m7 2024 03 29

Atkreiptinas dėmesys, kad, palyginti su praėjusių metų apklausa, šiais metais indekso vertės šiek tiek pakilo.

Geriausiai vertinami technikos gamintojai

Ūkininkų apklausos duomenimis, „Fendt“ – geriausiai vertinamas žemės ūkio technikos prekių ženklas. Jau kelerius metus iš eilės ši Vokietijos kompanija neužleidžia lyderės pozicijų.

Šiųmetės apklausos rezultatų pokytis – į antrą poziciją iš trečios pakilo kompanija „Claas“, aplenkusi „John Deere“, pernai nežymiai pirmavusią ir buvusią antroje geriausiai ūkininkų vertinamų įmonių vietoje.

Kompanijos „Amazone“, „Lemken“, „Horsch“ ir „Deutz-Fahr“ išsaugoja praėjusių metų pozicijas, „Krone“ – pakyla viena vieta aukštyn. O štai pernai į geriausiai vertinamų kompanijų dešimtuką pirmą kartą patekusias žemės ūkio technikos gamintojas „Kverneland“ ir „Pöttinger“ šiųmetėje apklausoje išstūmė kompanijos „Kuhn“ ir „Case IH“.

Gyvulininkystės technologijų gamintojų dešimtukas

Gyvulininkystės technologijų, įrangos ir pašarų gamintojų vertinimo rezultatai rodo, kad, kaip ir kelerius metus prieš tai, lyderė liko ta pati – Švedijos kompanija „DeLaval“. Antrosios vietos neužleidžia melžimo robotų ir gyvulininkystės ūkių įrangos gamintoja „Lely“.

Šiųmetėje apklausoje vokiečiai gerai vertina ir du pašarų maišytuvų-dalytuvų gamintojus: „Siloking“ ir „BvL Bernard van Lengerich“. Abu vertinimo lentelėje pakyla aukštyn, nors pastaroji kompanija į pernai geriausiai vertinamų įmonių dešimtuką nepateko. Geriausiai vertinamų įmonių dešimtuke jau kelerius metus nėra ir pašarų maišytuvų-dalytuvų gamintojos „Trioliet“.

Pirmą kartą nuo 2018 m. trečią vietą užsitikrina „Big Dutchman“, kuri aplenkė „GEA Farm Technologies“. Guminių kilimėlių gamintoja „Kraiburg“ nukrito per dvi vietas žemyn.

Geriausiai vertinamos chemijos ir sėklų gamybos įmonės

Geriausiai vokiečių ūkininkų vertinamų augalų apsaugos priemonių, trąšų ir sėklų gamybos įmonių dešimtuke po kelerių metų pertraukos kompanija BASF užima pirmąją vietą. Ji aplenkė ankstesnių metų lyderę „Bayer CropScience“. 3–8 vietose išlieka tos pačios įmonės, kaip ir ankstesniais metais.

Į šių metų apklausos rezultatų dešimtuką patenka „Corteva Agriscience“, kuri į dešimtą vietą nustūmė trąšų gamintoją „Jara“ ir iš dešimtuko visai pašalino sėklininkystės įmonę „Rapool“.

Kasmetinėje ūkininkų apklausoje, kurios tikslas – įvertinti žemės ūkio technikos ir technologijų kompanijų įvaizdį, žinomumą ir patikimumą, telefonu apklausti 664 augalininkystės, pienininkystės ir kiaulininkystės ūkių valdytojai. Apklausoje dalyvavę vokiečių ūkininkai vidutiniškai valdo apie 352 ha žemės ūkio paskirties žemės.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos