Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Pasaulyje
Vokietijos ūkininkai skundė Vyriausybę dėl visuotinio atšilimo

Berlynas. Trys vokiečių ūkininkų šeimos ir aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ skundė teismui Vokietijos vyriausybę dėl neveiklumo mažinant šiltnamio dujų efektą.

Ūkininkai teigia, kad dėl globalinio klimato atšilimo sumažėjo derliai, o Vyriausybė deda nepakankamai pastangų, kad sumažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į atmosferą, pranešė „Deutsche Welle“.

Ieškovai nurodė, kad šylant klimatui jų ūkių pasėlius apninka vis nauji kenkėjai, todėl sumažėja derlius, išauga finansinės išlaidos. Ieškovai taip pat nepatenkinti valdžios veiksmais mažinant sausrų ir liūčių poveikį derliui.

Bioversija 23 09 01 m7

Tai pirmasis toks ieškinys Vokietijos istorijoje. Berlyno administracinis teismas ieškovų reikalavimų netenkino. Tačiau procesas sulaukė plataus atgarsio ir įvairių vertinimų.

Laikraštis „Neue Osnabruecker Zeitung“ rašo: „Tai primena Dovydo kovą su Galijotu. Trys ūkininkų šeimos pateikė ieškinį Federalinei vyriausybei dėl nepakankamos klimato apsaugos. Kita vertus, gerai, kad Berlyno administracinis teismas atmetė jų skundą. Norint patenkinti pareiškėjų reikalavimą, tektų įrodyti, kad, pavyzdžiui, nepakankami Vyriausybės įsipareigojimai saugoti klimatą neabejotinai buvo didžiosios istorijoje praėjusių metų vasaros sausros priežastis. Žinoma, klimatas keičiasi, tačiau viena kita karšta vasara dar nėra pakankamas įrodymas. Norint tai įrodyti, reikės pateikti ilgesnio laikotarpio duomenis. Be to, kai kurie klimato pokyčių padariniai negali būti siejami vien su vienos ar kitos šalies vyriausybės veikla ar neveiklumu."

Magdeburgo laikraštis„Volksstimme“ rašo: „Organizacija „Greenpeace “ir trys ūkininkų šeimos norėjo pademonstruoti ką nors visiškai naujo, pateikdami skundą dėl Federalinės vyriausybės. Jie norėjo teismo keliu priversti Vyriausybę pasiekti klimato sureguliavimo tikslus iki 2020 m. Tačiau ši strategija nepavyko. Šios bylos nagrinėjimas Vokietijoje kuria precedentą, tačiau JAV ir Australijoje tokie skundai teismams pateikiami jau seniai (...) Tad kova dėl klimato išsaugojimo vyksta ne tik gatvėse. Aplinkosaugos šalininkai elgiasi kaip pareiškėjai ir prašo teismų pagalbos. Tačiau dar teks palaukti, kol klimato kaitos problemas bus įmanoma spręsti teismų nutartimis. Ir kol tai neįvyks, panašaus pobūdžio ieškiniai bus tik simboliniai, nors ir pritraukiantys daug visuomenės dėmesio.“ ,

„Fuldaer Zeitung“ pažymi: „Ieškovų tikslai kelia didžiulę simpatiją, tačiau vienas klausimas reikalauja gilesnių diskusijų: kaip turėtų gyvuoti visuomenė, kurioje tokia užduotis kaip klimato apsauga būtų reglamentuojama „iš viršaus į apačią“, nes kito kelio pažadinti visuomenės sąmoningumą nėra? Klimato apsauga priklauso nuo kiekvieno piliečio elgesio. Politikai gali sukurti bendruosius tokio elgesio rėmus, tačiau tai, ar mes mažiau skraidysime lėktuvais, ar mažiau vartosime mėsos ir išmesime mažiau anglies dioksido, priklauso tik nuo mūsų pačių. Yra vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Galimybė priversti politikus atsakyti už savo neteisingus sprendimus yra ne ką didesnė, nei mūsų atsakomybė už savo darbe daromas klaidas.“

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos